Kongresman Patrick McHenry: „Żaden kraj nie może powstrzymać rozwoju Bitcoina”

Nawet Chiny nie zatrzymały bitcoina

Przewodniczący Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, republikanin z Północnej Karoliny, jest przekonany, że wszystkie reżimy polityczne, które próbowały powstrzymać rozwój Bitcoina, zawiodły.

Patrick McHenry, przemawiając na szczycie Bitcoin Policy Summit 2024, nazwał Bitcoin „kryptowalutą nie do okiełznania”, której nawet Komunistyczna Partia Chin, która próbowała nałożyć rygorystyczne ograniczenia, nie mogła zakazać.

Bitcoin to technologia, której nie da się zatrzymać, którą należy wykorzystać, o czym staram się przekonać decydentów na Kapitolu. Stany Zjednoczone muszą być liderem w zakresie regulacji kryptowalut, a nie pozostawać w tyle w tej kwestii. Obecnie w prawie federalnym nie ma jasnych definicji aktywów cyfrowych, decyzje dotyczące konsekwencji posiadania bitcoinów podejmuje wyłącznie US Internal Revenue Service (IRS)” – stwierdził kongresmen.

Istnieją dwie ponadpartyjne ustawy, które mogłyby zapewnić większą przejrzystość kryptowalut, mówi polityk. Pierwsza z nich to ustawa o innowacjach finansowych i technologii XXI wieku (FIT) , która została zatwierdzona przez komisję w lipcu 2023 r. Autorem jest kongresman French Hill, któremu udało się zdefiniować, czym są towary, papiery wartościowe i aktywa cyfrowe – wyjaśnia McHenry. Drugim był projekt ustawy o stablecoinach jako środku płatniczym, który komisja również przyjęła w lipcu. Projekt ten opisuje, czym jest stablecoin – wyjaśnił kongresman.

Wcześniej Patrick McHenry skrytykował przewodniczącego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera za to, że urzędnik skupił się na sprawie Kim Kardashian, która promowała tokeny EthereumMax (EMAX). Zamiast tego Gensler powinien już dawno zacząć korzystać z giełdy kryptowalut Binance, powiedział McHenry.

Comments (No)

Leave a Reply