Cena Ethereum przekracza 500 USD po raz pierwszy od lipca 2018 r. Hashrate na najwyższym poziomie w historii

Druga co do wielkości kryptowaluta, Ethereum (ETH), zrobiła dziś kolejny skok, prowadząc do 28-miesięcznego maksimum powyżej 500 USD.

Około godziny 12:00 UTC, Ethereum na Coinbase i innych głównych giełdach osiągnęło 501 USD po raz pierwszy od 18 lipca 2018 r.

ETH wykazało opóźnienie w stosunku do Bitcoina, ale dziś prowadzi ze wzrostem o 5,6%. Jednocześnie od początku roku ETH wzrósł o 284%, a BTC o 155%.

Bitcoin ponownie wzrósł, osiągając dzisiaj trzyletnie maksima około 18 400 USD. Ether musi póiść w górę o kolejne 185%, aby powrócić do rekordowego poziomu 1433 USD, podczas gdy Bitcoin potrzebuje do tego tylko 10%. Analityk Michael van de Popp przekonuje, ATH na Etherze jest możliwe do osiągnięcia do końca 2021 roku.

Tymczasem ilość mocy obliczeniowej w sieci Ethereum wciąż rośnie. Według The Block, średnia siedmiodniowa przekroczyła wczoraj 256 terahashów na sekundę (Th / s), co jest absolutnym maksimum.

Rozwój Ether odbywa się na tle niejasnych perspektyw uruchomienia zerowej fazy Ethereum 2.0. Miał on rozpocząć się 1 grudnia, ale tempo napływu środków do umowy depozytowej jest obecnie niewystarczające, aby spełnić wymóg wielkości depozytów.

Inne duże altcoiny również wykazują obecnie wzrost. Na ogólnym tle wyróżniają się Litecoin i Polkadot, piąta i szósta pod względem kapitalizacji kryptowaluty, które zyskały odpowiednio 10% i 14%. LTC wzrósł o 34% w ciągu tygodnia.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.