Twórcy Binance Smart Chain: „Ataki na DeFi zaplanowane i dobrze zorganizowane”

Zespół Binance Smart Chain zabrał głos po serii ataków hakerskich

W związku z rosnącą częstotliwością hakowania protokołów DeFi opartych na Binance Smart Chain programiści wezwali twórców projektów do przeprowadzenia wielopoziomowych kontroli.

Niedawno blockchain Binance Smart Chain (BSC) stał się epicentrum ataków hakerów na projekty DeFi. Jeden po drugim stają się ofiarami cyberprzestępców wykorzystujących błędy w kodach. Projekty PancakeBunny, Cream Finance, bEarn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol i BurgerSwap już ucierpiały z powodu działań hakerów w tym roku. Niedawno do tej listy dołączył protokół Belt Finance, który stracił około 50 milionów BUSD w ciągu weekendu.

Twórcy Binance Smart Chain zasugerowali, że te ataki hakerów mogą być powiązane. „Ostatnio miało miejsce osiem ataków przy użyciu szybkich kredytów/pożyczek. Uważamy, że jest to dzieło dobrze zorganizowanych hakerów atakujących Binance Smart Chain. Teraz społeczność BSC przechodzi trudne chwile, dlatego wzywamy twórców zdecentralizowanych aplikacji, aby zawsze byli czujni i podejmowali niezbędne kroki w celu zapobiegania ryzyku”- napisali programiści BSC na Twitterze.

Zasugerowali, że twórcy protokołów DeFi ściśle współpracują z firmami audytorskimi i wielokrotnie weryfikują stan ich systemu. Jeśli startup jest rozwidleniem innego projektu, nie należy zaniedbywać podwójnej, a jeśli to konieczne, potrójnej weryfikacji kodu w smart contractach. Ponadto programiści Binance Smart Chain zalecili, aby projekty sporządziły plan awaryjny i program kompensacyjny, jeśli będą musieli zwrócić użytkownikom koszty po atakach hakerów. W tym celu można tworzyć specjalne fundusze rezerwowe.

 

Comments (No)

Leave a Reply