Dogecoin i Floki rosną po tweetach Elona Muska

Floki i Dogecoin wystrzeliły

Po tym, jak szef Twittera, Tesli i Space X opublikował zdjęcie swojego psa Shiba Inu o imieniu Floki , notowania kryptowalut Dogecoin i Floki poszybowały w górę.

We wtorek wieczorem, 14 lutego, Elon Musk „pokazał nowego CEO” w serii tweetów.

Nowy dyrektor generalny Twittera jest po prostu świetny. O wiele lepszy niż ten drugi facet! Świetnie radzi sobie z liczbami i jest idealny do tej pracy” – napisał Musk.

Z danych CoinGecko wynika, że ​​cena kryptowalut” DOGE wzrosła w ciągu ostatniego dnia o 5,54%. Cena tokena Floki wzrosła o 38%.

Jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi regularnie opowiada się za Dogecoinem. Elon Musk podkreśla, że ​​sieć memowej kryptowaluty może przetworzyć znacznie więcej transakcji niż sieć Bitcoin. Według Muska DOGE jest znacznie lepszy niż bitcoin do płatności, ponieważ transakcje są potwierdzane w 60 sekund.

W styczniu Mark Yusko, dyrektor generalny Morgan Creek Capital, powiedział, że DOGE został zrobiony jako żart i nie ma żadnej wartości. Dogecoin powstał na bazie kodu Litecoin, ale później, głównie dzięki Muskowi, zyskał popularność i obecnie jego kapitalizacja przekracza 10 miliardów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.