Cena Bitcoina w przyszłości

Na temat ceny Bitcoina w ostatnim czasie wypowiada się coraz szersze grono ludzi. Niektórzy z nich spokojnie podchodzą do tematu spadku wartości kryptowaluty. Inni zaś snują przypuszczenia wielkiego i nieodwracalnego w skutkach krachu. Jaki los czeka najpowszechniejszą kryptowalutę świata?

 

Śmiałe prognozy

Każdy może snuć swoje przypuszczenia wobec tego ile Bitcoin będzie warty w najbliższym czasie. Niektóre prognozy jednak przyciągają szczególną uwagę. Potentat oprogramowania, John McAfee, stwierdził, że do końca 2020 roku Bitcoin osiągnie wartość 500 000 USD. Swego przekonania jest tak pewny, że obiecał zjeść swoje genitalia na antenie telewizji krajowej jeśli jego przewidywania nie spełnią się. Chwilę po tym, podwoił on stawkę mówiąc, że do końca wyznaczonego przez siebie terminu Bitcoin osiągnie 1 000 000 USD.

 

Źródło: Twitter

 

Firma McAfee ogłosiła swoje prognozy 17 lipca 2017 roku. Zgodnie z matematyką cena kryptowaluty musiałaby rosnąć o 0,5% dziennie od tego dnia. Taki procent nie robi może wrażenia. Stanowi jednak krzywą wykładniczą wzrostu, która robi się coraz bardziej stroma im bliżej jest celu. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy, by przewidywania McAfee spełniły się, Bitcoin musiałby mieć wartość niespełna 27 tysięcy dolarów. A wszyscy wiemy, że tak nie jest…

 

Źródło: bircoin.top

Nie tylko McAfee

Istnieje wiele predykcji co do ceny Bitcoina w przyszłości. Tom Lee z Fundstrat Advisors, spodziewa się 15 000 USD do końca 2018 roku. Tim Draper obstawia 250 000 USD do 2022 roku. Tymczasem analityk Nick Maggiulli twierdzi, że błąd polega w pierwszej kolejności na chęci ‘przewidzenia’ dalszych losów Bitcoina. Jak umieścił na swoim Tweeterze: „nie można przewidywać systemów chaotycznych”.

Współzałożyciel pierwszej chińskiej giełdy kryptowalut BTCC, Bobby Lee, zabrał głos w sprawie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Na jednym z portali społecznościowych stwierdził:

Jeśli historia powtórzy się, to wartość Bitcoina wyniesie 2 500 $ w następnym miesiącu, w styczniu 2019. Następny rajd rozpocznie się dopiero pod koniec 2020 osiągając szczyt w grudniu 2021 i osiągając wartość 330 000 $. Następnie w styczniu 2023 roku znów zaobserwujemy spadek do 41 000 $. Coś w tym stylu?”

Pytanie skierowane było do jego followersów, spośród których ponad połowa zgadza się z przewidywaniami Pana Lee.

Nic pewnego

Wszystkie wspomniane predykcje to- koniec końców- tylko predykcje. Społeczność zawsze była sceptyczna wobec luźnych przewidywań i często (o ile nie zawsze) ludzie je tworzący są w błędzie. Jest to natomiast swego rodzaju zabawa, w której każdy z nas może wziąć udział. Każdy z nas może ‘przewidzieć’ dalsze losy Bitcoina. Kto wie, może komuś w końcu się uda.