Cena Bitcoina wzrasta o 12% w ciągu ostatnich 72 godzin

Od ósmego grudnia cena Bitcoina wzrosła z 3 210 USD do 3 588 USD, co daje wzrost na poziomie około 12 %. W tym samym czasie rynek kryptowalut dodał do swojej wyceny 11 miliardów dolarów. Ma to na celu uniknięcie dalszego spadku poniżej poziomu 100 miliardów dolarów, co mogło by mieć kluczowe znaczenie dla krótkoterminowego trendu na rynku.

Większość głównych kryptowalut, takich jak Ethereum (ETH) czy Bitcoin Cash (BCH) były w stanie powrócić z niskiego poziomu ponieważ wskaźniki techniczne wykazywać zaczęły niezwykle zawyżone warunki. Analitycy jednak są ostrożni wobec krótkoterminowego trendu cen kryptowalut, dopóki poważne poziomy oporu nie zostaną przełamane.

3 700 $ za Bitcoin

Od początku bieżącego miesiąca wartość Bitcoin ciągle spadała z poziomu około 4 000 $. Wybitny analityk kryptowalut – DonAlt – twierdzi, że jeśli Bitcoin nie pokona poziomu oporu wysokości 3 700 $ to pozostanie on w wąskim zakresie 3 300 – 3 600 $ nie będąc w stanie zaangażować się w poważny ruch cenowy.

Kolejny dobry dzień dla Bitcoin. Jednak wciąż daleko jest do tego, by zwyżkować w szerszych ramach czasowych. Podczas gdy w wąskim zakresie czasu notowania BTC wyglądają przyzwoicie, w dłuższych perspektywach nie odzyskał on nawet poprzedniego zakresu handlowego.

Jednakże, w porównaniu do ETH i BCH, Bitcoin utrzymał swą wartość dość dobrze, biorąc pod uwagę delikatny krach na rynku w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Obydwie ww. kryptowaluty odnotowały odpowiednio 93% i 95% straty w stosunku do dolara amerykańskiego, podczas gdy BTC musiałby obniżyć kolejne 72% z obecnego przedziału cenowego, by doświadczyć podobnego spadku.

Wciąż nerwowy rynek

Wielu analityków twierdzi, że tak długo jak BTC utrzymuje się poniżej 3 700 $ i nie wykazuje możliwości przełamania tego trendu, tak długo rynek będzie zagrożony spadkiem do noworocznego minimum.

Podczas gdy za rogiem czają się obiecujące projekty, takie jak Nasdaq czy Bakkt, mające wystartować w pierwszym kwartale nadchodzącego roku, wszystko wskazuje na to, że odzyskiwanie formy przez rynek kryptowalut potrwa co najmniej do drugiego kwartału.