Bitcoin osiągnął nowe maksima około 36 000 USD, kapitalizacja rynkowa osiągnęła 1 bilion USD

Kurs bitcoina osiągnął dziś kolejny rekord wszechczasów, przekraczając poziom 35 000 USD

Nad ranem 6 stycznia 2021 roku BTC wzrósł do 35 879 USD na giełdzie Bitstamp.

Wzrost w ostatnim dniu wyniósł kolejne 15%, a w 30 dni już 83%.

Dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Yong Joo, napisał, że przed dzisiejszym skokiem, na giełdach pojawił się napływ stablecoinów.

W ciągu ostatniego tygodnia innym ważnym wskaźnikiem było ukształtowanie się wyższej ceny bitcoinów na Coinbase w porównaniu z innymi giełdami, co wskazuje na zwiększony popyt ze strony kupujących.

„To całkiem proste” – powiedział Matt Kay, partner zarządzający w Blockhead Capital. – Na rynku spot jest więcej kupujących niż sprzedających. Dzieje się to na początku roku, który prawdopodobnie zmieni politykę fiskalną USA na następną dekadę”.

Według firmy analitycznej Santiment, liczba wielorybów posiadających co najmniej 1000 BTC w portfelach osiągnęła we wtorek nowy rekord wynoszący 2323. „Nie ma chyba bardziej godnego uwagi wskaźnika niż ten, który wskazuje na wzrost liczby posiadaczy BTC”- piszą analitycy.

Popularny artykuł: Gdzie sprzedać Bitcoiny?

Według Asset Dash, z kapitalizacją 675 miliardów dolarów, Bitcoin jest ósmym co do wielkości aktywem na świecie, plasując się powyżej np. Alibaba Group Holding i poniżej Tesli. Około dwa tygodnie temu na tej liście kryptowaluta ominęła Visa, a następnie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Według portalu Ethereum zajmuje 74. miejsce z kapitalizacją 132 miliardów dolarów, wyprzedzając firmy takie jak Sony Corporation, Citigroup i Morgan Stanley.

Comments (No)

Leave a Reply