Giełda Bybit – Recenzja i opinie (2024)

Szukasz nowej giełdy, która posiada rozbudowany ekosystem, niskie opłaty, obsługuje wiele kryptowalut i par handlowych, pozwala wpłacać złotówki, a do tego wszystkiego ma świetne opinie i oferuje ciekawy bonus? Jedną z opcji jest Bybit – jedna z największych giełd kryptowalut dostępnych na rynku. Dzisiejszy artykuł to recenzja, w której zbadamy wszystkie aspekty tej platformy, od funkcjonalności po opinie Bybit oraz oferowany bonus. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest Bybit? Informacje ogólne

Bybit to globalna platforma handlowa kryptowalutami (obecnie 2. największa na świecie), która została założona w 2018 roku przez Bena Zhou. Jej siedziba główna znajduje się w Singapurze. Od momentu powstania, Bybit skupia się na dostarczaniu profesjonalnych, bezpiecznych i wydajnych usług dla milionów użytkowników na całym świecie.

To czym wyróżnia się www.bybit.com to zaawansowana platforma do handlu kontraktami futures krypto. Dzięki niej, użytkownicy mogą przeprowadzać transakcje z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Ponadto, Bybit oferuje różne inne narzędzia, takie jak Launchpad, staking, konto demo itd., oraz posiada swój własny natywny token BIT.

giełda bybit
www.bybit.com to obecnie druga największa giełda kryptowalut na świecie, zaraz po Binance

Bybit obecnie notuje na swojej platformie setki różnych projektów, zarówno tych głównych jak i mniejszych altcoinów. Co więcej, jej interfejs jest przystosowany zarówno dla początkujących inwestorów, jak i tych zaawansowanych. Giełda posiada także wygodną i prostą w obsłudze aplikację mobilną na Androida oraz iOS, o czym świadczą chociażby opinie Bybit w Play Store oraz ilość pobrań.

Opinie o aplikacji Bybit w Play Store

Rejestracja na Bybit

Jeżeli chodzi o proces rejestracji na Bybit to jest on prosty i intuicyjny. Założenie konta na giełdzie wygląda w zasadzie tak samo jak w przypadku jakiejkolwiek innej internetowej aplikacji. Niemniej jednak, aby nikt nie pobłądził, przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku opatrzoną screenshotami, w której wyjaśniamy jak założyć konto na Bybit. Wystarczy, że będziemy postępowali według poniższych kroków:

Krok 1: Wchodzimy na www.bybit.com, wpisujemy nasze dane i klikamy Get My Welcome Bonus (wpisując w pole Refferal Code kod: BONUSVIP możemy za darmo odebrać bonus Bybit). Następnie potwierdzamy konto kodem, który otrzymamy przez SMS lub emaila. I to w zasadzie tyle. Jak widzisz, rejestracja na Bybit to bułka z masłem i wystarczy kilka kliknięć myszką.

bybit rejestracja
Rejestracja na Bybit jest bardzo intuicyjna

Krok 2: Na tym jednak nie koniec. Do pewnego czasu Bybit to była giełda kryptowalut bez weryfikacji KYC. Niedawno jednak zmieniła swoją politykę i każdy użytkownik musi potwierdzić swoje dane. W tym celu musimy wysłać Bybit zdjęcie naszego dokumentu tożsamości (np. paszport lub dowód osobisty) oraz zrobić zdjęcie twarzy. Weryfikacja na Bybit nie trwa zbyt długo i często zostaje sfinalizowana nawet w przeciągu kilku minut. Jeśli uda nam się przebrnąć przez ten etap pomyślnie, będziemy gotowi do dokonania pierwszej wpłaty oraz rozpoczęcia handlu.

weryfikacja na Bybit
Od jakiegoś czasu giełda Bybit wymaga potwierdzenia tożsamości poprzez weryfikację KYC

Wpłata środków na giełdę Bybit i zakup kryptowalut

Skoro mamy już konto pora przejść do następnego etapu, a mianowicie dokonania pierwszej wpłaty oraz zakup pierwszych kryptowalut. Aby to zrobić musimy zastosować się do poniższej instrukcji:

Krok 1: Logujemy się na nasze konto Bybit, najeżdżamy kursorem na Assets w prawym górnym rogu i klikamy Deposit.

wpłata środków na Bybit

Krok 2: Wybieramy u góry opcję One-Click Buy, a następnie wybieramy walutę fiat (można wybrać polskie złotówki) oraz kryptowalutę, którą chcemy kupić. Możemy wybrać opcję zapłaty z uprzednio doładowanego salda PLN (przez aplikację ZEN) lub kartą bankową. Ta druga opcja jest zdecydowanie szybszą i łatwiejszą opcją. Chociaż jest droższa to nie musimy przy tym zakładać kolejnego konta w ZEN.com, a środki trafiają do naszego portfela natychmiastowo.

zakup kryptowalut na giełdzie Bybit
Łatwy zakup kryptowalut na giełdzie Bybit

Krok 3: Klikamy Add Card, podajemy dane naszej karty (muszą zgadzać się z danymi podanymi podczas weryfikacji KYC) oraz potwierdzamy transakcję i to tyle. Zakupione kryptowaluty znajdą się na naszym koncie spot Bybit.

portfel bybit spot
Konto spot na Bybit

Krok 4: Jeżeli chcemy rozpocząć handel, wystarczy że w górnym menu najedziemy kursorem myszy na Trade i wybierzemy jedną z dostępnych opcji.

bybit handel

Giełda Bybit – funkcje i możliwości

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Bybit to nie tylko giełda kryptowalut. Jest to cały ekosystem, na który składa się szereg różnych, innowacyjnych produktów i usług. Najważniejsze z nich to:

 • Copy trading – opcja, która pozwala mniej doświadczonym inwestorom kopiować zagrania profesjonalistów.
 • Rynek NFT – Rynek ten pozwala na zakup, sprzedaż i handel różnymi rodzajami niewymienialnych tokenów NFT.
 • Bybit Earn – Platforma, która pozwala na generowanie odsetek od posiadanych już, lecz leżących bezczynnie w portfelu kryptowalut, np. poprzez staking lub liquidity mining.
 • Launchpad – jest to inkubator nowych projektów, dzięki któremu użytkownicy Bybit mogą inwestować w świeże kryptowaluty z potencjałem już na wczesnym etapie rozwoju.
 • Token BIT – Bybit posiada własny, natywny token, który daje wiele korzyści. Oprócz obniżenia opłat transakcyjnych pozwala też na udział w Launchpadzie oraz daje kilka innych benefitów.
 • Handel kontraktami futures – Bybit umożliwia handel kontraktami futures na różne kryptowaluty.
 • Dźwignia finansowa – Bybit oferuje dźwignię finansową do 100x dla niektórych kryptowalut. Ta możliwość daje traderom opcję zwiększenia zysków (lub oczywiście strat)
 • Wsparcie dla różnych typów zleceń – Giełda Bybit wspiera różne rodzaje zleceń: zlecenia rynkowe, limit, stop-loss, take profit itd.
 • Wsparcie dla różnych walut i kryptowalut – Bybit obsługuje naprawdę wiele walut fiat (w tym PLN) oraz setki różnych kryptowalut dostępnych w różnorodnych parach handlowych.
 • Bezpieczeństwo – Bybit kładzie nacisk na bezpieczeństwo swoich użytkowników, oferując takie funkcje jak dwuetapowe uwierzytelnianie itd.
 • Wsparcie dla klienta – Giełda zapewnia wsparcie 24/7 w różnych językach (niestety póki co niedostępny jest język polski)
 • Edukacja – Bybit oferuje różne zasoby edukacyjne dla swoich użytkowników, w tym artykuły, tutoriale i webinary.
 • Program partnerski – Giełda umożliwia użytkownikom zarabianie prowizji poprzez polecanie nowych klientów do Bybit.
 • Subkonta – Bybit pozwala także tworzyć dodatkowe subkonta, co jest świetną opcją dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą.
 • Konto demo – Bybit oferuje konto demo, na którym początkujący mogą ćwiczyć trading nie ryzykując przy tym prawdziwych pieniędzy.

Jak widzisz, Bybit oferuje naprawdę bogatą funkcjonalność. Powyższe to nie cała lista. Niemniej jednak po rejestracji, napewno jakiś czas zajmie Ci zapoznanie się z wszystkimi aspektami platformy, ponieważ jest ona naprawdę bogadata w funkcje i możliwości.

Bybit – opłaty i prowizje

Jeśli chodzi o opłaty i prowizje Bybit to oferuje ona jedne z najlepszych warunków na rynku. Opłaty za wpłaty nie istnieją. Jeśli chodzi o wypłaty to zależą one oczywiście od sieci blockchain, po której wypłacane są dane aktywa.

Sytuacja wygląda bardzo korzystnie jeśli chodzi o prowizje Bybit maker oraz taker. Te są naprawdę konkurencyjne i co więcej można je obniżyć na dwa sposoby:

 • Zwiększając swój poziom VIP
 • Uiszczając prowizje i opłaty w tokenie BIT.

Poniższa tabela świetnie obrazuje jak wyglądają opłaty i prowizje Bybit na odpowiednich poziomach:

opłaty i prowizje Bybit
Przykładowe opłaty i prowizje Bybit

Czy Bybit to bezpieczna giełda?

Bybit to bardzo bezpieczna giełda kryptowalut, która ma świetne opinie w internecie. Jest ku temu co najmniej kilka powodów.

 1. Zabezpieczenia techniczne: Bybit stosuje różne technologie zabezpieczające, takie jak dwuetapowe uwierzytelnianie, szyfrowanie danych i regularne audyty bezpieczeństwa.
 2. Zabezpieczenia finansowe: Bybit twierdzi, że przechowuje większość środków użytkowników w zimnych portfelach, co zmniejsza ryzyko kradzieży w przypadku ataku na giełdę. Co więcej, posiada dowód rezerw, który zapewnia że środki użytkowników mają realne pokrycie.
 3. Reputacja: Bybit zdobył sobie reputację jako jedna z najlepszych giełd kryptowalut. Świadczą o tym drugie miejsce w rankingu CoinMarketCap oraz świetne opinie o Bybit w internecie.
 4. Regulacje: Bybit to giełda regulowana w naprawdę wielu jurysdykacjach.

Bybit opinie

Jeśli chodzi o opinie Bybit to te w większości są bardzo pozytywne. Platformę tą chwalą sobie zarówno początkujący inwestorzy, jak i Ci zaawansowani. Głównie zwracają oni uwagę na prosty, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny interfejs zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w aplikacji na iOS oraz Android. Często w pozytywach można też znaleźć wzmianki o bezpośredniej wpłacie polskich złotówek.

Jeżeli chodzi o opinie o Bybit, które są negatywne, użytkownicy głównie narzekają na dwie kwestie, a mianowicie: brak interfejsu w języku polskim oraz brak obsługi klienta w naszym ojczystym języku. Poza tymi dwoma rzeczami, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Nasza redakcja może polecić tę platformę z czystym sumieniem

bybit opinie
Opinie o Bybit znalezione w internecie

Podsumowanie

Bybit to druga największa giełda kryptowalut (pierwsza to Binance) i wszystko wskazuje, że zasłużyła sobie na tą pozycję. Platforma ta posiada bardzo dobre opinie, ugruntowaną repuację, a co więcej oferuje szereg funkcji, którymi wyprzedza konkurencję. Jeśli chodzi o naszą redakcję, możemy z czystym sumieniem polecić giełdę Bybit. Z pewnością spełni ona oczekiwania każdego krypto inwestora – bez względu na doświadczenie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania dot. giełdy Bybit

Co to jest giełda Bybit?

Bybit to międzynarodowa platforma do handlu kryptowalutami, która szturmem podbija rynek. Od 2018 roku zdążyła ona stać się 2. największą giełdą krypto na świecie.

Czy Bybit to bezpieczna giełda?

Bybit stosuje zaawansowane zabezpieczenia, aby chronić środki i dane swoich użytkowników. Niemniej jednak wciąż jest to giełda i potencjalnie może stać się ofiarą hakerów.

Jakie opłaty i prowizje ma Bybit?

Bybit oferuje jedne z najniższych opłat i prowizji na rynku. Co więcej, można je obniżyć zwiększając swój poziom VIP lub uiszczając je w tokenie BIT.

Jakie opinie o Bybit można znaleźć z internecie?

Opinie Bybit są w większości pozytywne. Jedyne na co narzekają użytkownicy z Polski to brak obsługi naszego ojczystego języka.

Jakie kryptowaluty wspiera Bybit?

Bybit obsługuje największe kryptowaluty jak np. Bitcoin, Ethereum, Ripple czy Litecoin. Niemniej jednak oprócz tego listuje wiele altcoinów z potencjałem.

Czy Bybit obsługuje polskie złotówki (PLN)?

Tak, na Bitget można wpłacać złotówki za pomocą karty bankowej lub aplikacji ZEN.com

Czy Bybit wymaga weryfikacji KYC?

Tak, od jakiegoś czasu giełda Bybit wymaga od użytkowników przeprowadzenia obowiązkowego procesu weryfikacji KYC. Wszystko po to, aby być zgodną z międzynarodowymi przepisami.

Comments (No)

Leave a Reply