Robert Kiyosaki: „USA to bankrut, a zbawienie jest tylko w bitcoinach”

Tylko BTC

Amerykański ekonomista, autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, ponownie przewiduje niewypłacalność Stanów Zjednoczonych i wezwał wszystkich Amerykanów do kupowania bitcoinów w celu zachowania swoich oszczędności.

Robert Kiyosaki ogłosił swoim obserwatorom na Twitterze, że gospodarka USA pogarsza się, a dług publiczny nadal rośnie. Mimo że teraz toczy się dyskusja o podniesieniu pułapu długu publicznego, ekonomista nie widzi w tym nic dobrego:

Politycy dyskutują o podniesieniu poziomu długu publicznego z obecnych 30 bilionów dolarów. To wszystko wygląda jak kiepska komedia, jakiś japoński teatr kabuki. Faktem jest, że USA jest bankrutem. Niezabezpieczone zobowiązania społeczne wynoszą 250 bilionów dolarów. Instrumenty pochodne na rynku finansowym są wyceniane na biliardy dolarów… Co to za bzdury? Kup złoto, srebro i bitcoiny!

Kiyosaki nieustannie wyraża poparcie dla bitcoina i przewiduje upadek amerykańskiej gospodarki. W 2020 roku, kiedy rząd USA wydrukował ponad 6 bilionów dolarów w związku z pandemią koronawirusa, ekonomista mówił o potrzebie inwestowania w bezpieczniejsze aktywa.

Ostatnim razem ekonomista wezwał wszystkich do inwestowania w bitcoina, tłumacząc to rychłym upadkiem amerykańskiego systemu finansowego.

Comments (No)

Leave a Reply