Brad Garlinghouse: „Amerykański regulator przegra wojnę z etherem”

Dyrektor generalny Ripple zasugerował, że próby klasyfikacji etheru jako papieru wartościowego nie powiodą się amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Brad Garlinghouse uważa, że ​​SEC od dawna jest w stanie wojny z branżą kryptowalut. Ale ostatnio regulator coraz częściej przegrywa w sądach. Obecnie departament walczy z innymi agencjami rządowymi, w tym z amerykańską Komisją ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC).

Szef Ripple wypowiadał się w odpowiedzi na oświadczenie głównego radcy prawnego amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, Paula Grewala, że ​​status etheru nie budzi wątpliwości. W końcu inne agencje, w tym CFTC, uważają ten altcoin za towar.

Grewal oskarżył SEC o tworzenie „marnych wymówek” dla odmowy zatwierdzania wniosków o uruchomienie spotowych funduszy ETF powiązanych z etherem. Ostatnio nawet były komisarz CFTC Brian Quintenz skrytykował stanowisko SEC, twierdząc, że SEC powoduje zamieszanie regulacyjne.

Zastanawiam się, w którym momencie SEC zda sobie sprawę, że przegra wojnę z ETH w taki sam sposób, w jaki przegrała z XRP?” Garlinhouse napisał na X.

Mówimy o toczącym się sporze pomiędzy Ripple a Komisją Papierów Wartościowych. Pod koniec 2020 roku SEC oskarżyła Ripple o przeprowadzenie nielegalnego ICO, twierdząc, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. Jednak w lipcu 2023 roku Ripple odniósł częściowe zwycięstwo – sąd Southern District of New York orzekł, że XRP sprzedawane na rynku wtórnym nie są uznawane za kontrakty inwestycyjne.

Niedawno Brad Garlinghouse stwierdził , że pojawienie się funduszy typu spot giełdowych powiązanych z XRP jest nieuniknione. Dyrektor generalny Ripple uważa, że ​​fundusze ETF dla różnych kryptowalut pomogą zdywersyfikować ryzyko.

Comments (No)

Leave a Reply