Vitalik Buterin: kolejne pięć lat będzie „decydujących” dla Ethereum

Vitalik Buterin o przyszłości Ethereum

Następne pięć lat będzie „kluczowych” dla masowego przyjęcia Ethereum i jego przyjęcia przez „prawdziwy świat” – Vitalik Buterin.

Stablecoiny stały się w ostatnich latach głównym zastosowaniem kryptowalut, ponieważ zapewniają płynne płatności transgraniczne i ochronę przed inflacją użytkownikom mieszkającym w krajach o niestabilnych walutach fiducjarnych.

Dlatego niskie prowizje i dobrze rozwinięte interfejsy są ważne dla przyciągnięcia nowych użytkowników do stabilnych monet, uważa Buterin.

Historycznie rzecz biorąc, blockchain nie miał takich rzeczy, ale w ciągu najbliższych kilku lat to nastąpi. Mamy już L2, idziemy dalej. Oczekuję, że Ethereum będzie wiodącym graczem w udostępnianiu stablecoinów ludziom w sposób prawdziwie otwarty, zdecentralizowany i bez pośredników” – dodał.

Współzałożyciel Ethereum zasugerował, że aplikacje niefinansowe będą miały znaczący wpływ na masową adopcję. Buterin zauważył sukces zdecentralizowanych platform społecznościowych, takich jak Farcaster i Lens, jako alternatyw dla X i Facebooka.

Comments (No)

Leave a Reply