CryptoQuant: Hossa na Bitcoinie jeszcze się nie skończyła

Cykl byka jeszcze potrwa

W ciągu ostatnich trzech dni kurs pierwszej kryptowaluty spadł z rekordowej ceny 73 800 dolarów do 60 000 dolarów, jednak według analityków z CryptoQuant jest to jedynie tymczasowa korekta.

Bitcoin „odrobił” już połowę spadku i jego notowania przekraczały 67 000 dolarów. Analitycy CryptoQuant zauważyli, że rynek był „przegrzany”, więc można się spodziewać lekkiego „ochłodzenia”.

Jednocześnie, jak podkreśla badanie, w najbliższej przyszłości należy spodziewać się dalszego wzrostu wartości Bitcoina. „Sądząc po niskim poziomie napływu nowych inwestorów, cykl byków jeszcze się nie skończył” – zauważają analitycy.

W badaniu przedstawiono wykres, który pokazuje, że w szczycie poprzednich cykli byków pierwszej kryptowaluty udział inwestorów krótkoterminowych wynosił odpowiednio 92% i 84%. Obecnie odsetek ten wynosi zaledwie 48%.

Ważne jest również to, że do kolejnego halvingu Bitcoina pozostał już tylko miesiąc. Nagroda dla górników za odkrycie bloku zostanie zmniejszona o 50% i wyniesie 3125 BTC. Zmniejszy to zyski górników i tradycyjnie podniesie kurs pierwszej kryptowaluty w górę.

Wcześniej dyrektor generalny 10T Holdings, Dan Tapiero, powiedział , że kurs pierwszej kryptowaluty może z łatwością osiągnąć 200 000 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply