Binance zakończy wsparcie dla BUSD w 2024 roku

Koniec BUSD w 2024 r.

Giełda kryptowalut Binance poinformowała klientów o zamiarze zaprzestania wspierania własnego stablecoina BUSD w 2024 roku.

W lutym NYDFS wszczął dochodzenie w sprawie emitenta monet stabilnych Paxos. Organ regulacyjny nakazał spółce zaprzestanie emisji BUSD. Jednocześnie firma zakończyła współpracę z Binance.

Firma zaprzestała emisji nowych monet stablecoin zgodnie z instrukcjami regulatora. Operacje umorzenia i konwersji są obsługiwane co najmniej do lutego 2024 r.

W marcu kapitalizacja BUSD po raz pierwszy od końca czerwca 2021 spadła poniżej 10 miliardów dolarów, w czerwcu do 4,35 miliarda dolarów, a w rankingu stablecoinów aktywo straciło trzecią pozycję na rzecz DAI.

W chwili pisania tego tekstu wartość rynkowa BUSD wynosi mniej niż 3,1 miliarda dolarów.

W marcuCFTC złożył pozew przeciwko Binance i jego dyrektorowi generalnemu Changpengowi Zhao. W czerwcu poszła do sąduSEK. Komisja postawiła 13 zarzutów, m.in. sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Dla przypomnienia, 25 lipca Binance złożyło do sądu wniosek o oddalenie skargi CFTC.

W sierpniu Zhao skrytykował stablecoina USDT, nazywając go „czarną skrzynką” o „pewnym” poziomie ryzyka. Ujawnił także, że Binance pracuje nad algorytmicznym stablecoinem .

Comments (No)

Leave a Reply