„Bitcoin znajdzie się w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego”

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, jest przekonany, że nadejdzie czas, gdy Bitcoin będzie obecny w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego. Wyraził tę i inne opinie w wywiadzie dla CNBC.

Według Pompliano infrastruktura Bitcoin i innych kryptowalut stale się rozwija, co wskazuje na rosnącą popularność rynków kryptowalut.

Im więcej infrastruktury zostanie zbudowane, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kryptowaluty nie znikną … Teraz jesteśmy w punkcie zwrotnym, który pokaże, czy Bitcoin pozostanie na zawsze. Myślę, że wcześniej czy później zajmie swoje miejsce w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego„- powiedział Pompliano.

Anthony Pompliano w wywiadzie dla CNBC

Wspomniał także rosnący hashrate sieci Bitcoin, który w tym roku osiągnął rekordowy poziom kilka razy z rzędu, a także zbliżające się uruchomienie platformy Bakkt we wrześniu . „Bakkt, jak wiecie, zaoferuje kontrakty futures na bitcoiny inwestorom instytucjonalnym. To powinno pobudzić popyt na kryptowaluty„.

Jednak w najbliższym czasie cena Bitcoinów może spaść„. Dotyczy to w szczególności presji ze strony organów regulacyjnych, wciąż niskiego poziomu adopcji kryptowalut i braku świadomości. Poza tym proces kupowania Bitcoinów jest dość skomplikowany„.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.