Bloomberg: Sytuacja na rynku kontraktów terminowych na Bitcoin przypomina szczyt z 2021 roku

Wzrost aktywności traderów na kontraktach terminowych na bitcoinie

Gwałtowny wzrost aktywności na rynku kontraktów terminowych na Bitcoin jest bardzo podobny do sytuacji z końca 2021 roku, kiedy cena BTC osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Piszą o tym analitycy Bloomberga. Otwarte zainteresowanie opcjami wskazuje na odrodzenie spekulacyjnego zainteresowania Bitcoinem, które wkrótce podwoi się w stosunku do najniższych wartości z 2022 roku.

Zwiększona uwaga wynika częściowo z oczekiwań, że pierwsze fundusze ETF Bitcoin mogą uzyskać zgodę organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, twierdzą eksperci.

Przedstawiciel największej giełdy opcji na kryptowaluty Deribit powiedział, że zainteresowanie opcjami na Bitcoin na platformie osiągnęło rekordowy poziom.

W ciągu ostatnich kilku tygodni opcje kryptowalut cieszyły się dużym zainteresowaniem” – powiedziała Caroline Mauron, współzałożycielka Orbit Markets, dostawcy płynności w zakresie cyfrowych instrumentów pochodnych.

Eksperci z Bitfinex Alpha, analitycznego ramienia giełdy kryptowalut Bitfinex, ostrzegli , że po niedawnych wzrostach ceny Bitcoin może spaść do 30 000 dolarów.

Analitycy przypomnieli, że w „najlepszym tygodniu” w ostatnich miesiącach BTC osiągnął szczyt na poziomie 38 000 dolarów – był to najwyższy poziomie od maja 2022 r. Ale potem stawka spadła.

Obecnie, nawet przy obecnym poziomie 37 000 dolarów, średnia cena zakupu wśród krótkoterminowych posiadaczy aktywów wynosi około 30 380 dolarów.

Wśród wiadomości o wzrostowym wzroście na rynku Bitcoin, były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX Arthur Hayes postanowił dokonać własnej prognozy dotyczącej pierwszej na świecie kryptowaluty. Według eksperta Bitcoin może być wart 1 milion dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply