Binance integruje Lightning Network

BTC LN na Binance

7 maja giełda kryptowalut Binance tymczasowo zawiesiła wypłatę bitcoinów z powodu przeciążenia sieci.

Funkcja została uruchomiona po półtorej godzinie, ale w nocy 8 maja platforma ponownie zawiesiła wypłatę pierwszej kryptowaluty z powodu „dużego wolumenu oczekujących transakcji”.

Przedstawiciele firmy powiedzieli, że aby wznowić pracę po raz drugi, musieli podnieść prowizję za wszystkie oczekujące wypłaty.

Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, nasze stawki zostały dostosowane. Będziemy nadal monitorować aktywność sieci i w razie potrzeby wprowadzać poprawki. Nasz zespół pracuje również nad umożliwieniem wypłaty Bitcoinów przez Lightning Network , co pomoże w takich sytuacjach” – wyjaśnił Binance.

Kilka godzin później giełda wznowiła wypłatę pierwszej kryptowaluty, stwierdzając, że wszystkie oczekujące przelewy zostały zrealizowane.

Według mempool.space w sieci Bitcoin jest ponad 400000 niepotwierdzonych transakcji. Średnia opłata za przelew waha się od 8,9 do 9,7 USD.

1 maja dzienna liczba transakcji w sieci Bitcoin osiągnęła ATH na poziomie 685 711 w wyniku gwałtownego wzrostu aktywności związanej z Bitcoin NFT Ordinals . Emocje wokół projektu znacząco wpływają na różne wskaźniki on-chain pierwszej kryptowaluty, w tym wielkość prowizji.

Według CryptoQuant od 7 maja nastąpił znaczny odpływ Bitcoinów na Binance. W ciągu dnia użytkownicy wycofali z giełdy około 195 438 BTC (~5,62 miliarda dolarów).

Pod koniec 2022 roku Binance zawiesił wypłaty dla wielu aktywów i ograniczył konta niektórych użytkowników z powodu „anomalicznych ruchów cen na niektórych parach handlowych”. Następnie na liście znalazły się SUN, ARDR, OSMO, FUN i GLM.

Wcześniej platforma musiała tymczasowo zablokować funkcję dokonywania wpłat w stablecoinach USDT i USDC emitowanych w sieci Solana.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku giełda kryptowalut Binance ogłosiła zawieszenie handlu spotowego z powodu „dziwnego” błędu w mechanizmie trailing stop order.

Comments (No)

Leave a Reply