Bitfury otworzy energooszczędne centrum danych w Norwegii

Bitfury Group, jedna z wiodących światowych firm oferujących kompleksowe technologie blockchain, ogłosiła, że otworzy energooszczędne centrum danych w Mo i Rana w Norwegii. Poinformował o tym dyrektor generalny firmy Valery Vavilov na spotkaniu z burmistrzem Mo i Rana Geirem Waage’em oraz kilkoma lokalnymi liderami biznesu.

Vavilov powiedział, że Norwegia jest wyjątkowo innowacyjnym krajem i kluczowym obszarem rozwoju technologii blockchain. Pochwalił rząd Królestwa Norwegii za stworzenie korzystnego kodu podatkowego, który sprawia, że firmy zajmujące się blockchainem chcą inwestować w Norwegii.

Przed konferencją prasową Torbjorn Roe Isaksen, Minister Handlu i Przemysłu Norwegii, wydał oświadczenie, w którym powitał Bitfury w Norwegii.

„Cieszę się, że Grupa Bitfury zdecydowała się założyć swoje nowe centrum danych w norweskim mieście i Mo i Rana” – powiedział Torbjorn Roe Isaksen. „Dane stają się coraz ważniejszym zasobem zarówno dla społeczności biznesowej, jak i całego społeczeństwa. Jest to duża szansa gospodarcza dla norweskich przedsiębiorstw. Branża centrów danych szybko się rozwija i zapewnia Norwegii możliwości wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy”.

Bitfury zainwestuje około 274 milionów NOK (35 milionów USD) w infrastrukturę centrum danych. Firma zamierza zatrudnić około 30 lokalnych pracowników z Mo i Rana do prowadzenia centrum danych.

Comments (No)

Leave a Reply