Sąd staje po stronie Kim Karsashian w sprawie EthereumMAX

Sąd w USA oddalił pozew przeciwko fotomodelce Kim Kardashian i byłemu zawodowemu bokserowi Floydowi Mayweatherowi od inwestorów EthereumMax (EMAX). Informację na ten temat podała agencja Reuters.


W skardze złożonej w styczniu, powodowie twierdzili, że zapłacili „zawyżone ceny” za cyfrowe aktywa, ponieważ gwiazdy przestały hypeować token. Oskarżonym w sprawie był również były koszykarz Boston Celtics – Paul Pierce.

Sędzia okręgowy USA Michael Fitzgerald w orzeczeniu powiedział, że inwestorzy nie udowodnili złych intencji ze strony promotorów i nie precyzują, kiedy ujrzeli reklamy.

Dodał, że autorzy pozwu zbiorowego będą mogli go złożyć ponownie. Prawnik Sean Masson, który ich reprezentuje, powiedział, że planuje zrewidować pozew i „uzupełnić go o fakty dotyczące niewłaściwych działań”.

EthereumMAX – co to takiego?

Oparty na Ethereum altcoin stał się szeroko znany późną wiosną 2021 roku. 26 maja Pierce opublikował na swoim Twitterze post promocyjny – w ciągu kilku dni cena EMAX wybiła się na maksimum, po czym w ciągu 11 dni spadła o ponad 80%.

W czerwcu Mayweather pojawił się w koszulce z logo EthereumMax na ważeniu i face-2-face z youtuberem Loganem Paulem. EMAX wzrósł ponownie w połowie czerwca, zbiegając się z postami Kardashian na Instagramie. Następnie moneta zaliczyła rajd, niestety w dół – od szczytu cena straciła 99,7% (CoinGecko).

W sierpniu prawnicy Kardashian złożyli wniosek o oddalenie pozwu. Obrona podkreślała, że nie udowodniono, iż to jej posty skłoniły inwestorów do zakupu tokenów.

Przypomnijmy, że w październiku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że zawarła ugodę z Kardashian w związku z zarzutami naruszenia prawa podczas promowania firmy EMAX. Gwiazda zgodziła się zapłacić 1,26 mln dolarów grzywny, odsetek i restytucji za nielegalnie uzyskane zyski.

Comments (No)

Leave a Reply