Offchain Labs opracował łańcuch boczny Ethereum o przepustowości 500 transakcji na sekundę

Twórcy startupu Offchain Labs z New Jersey ogłosili wydanie wersji alfa protokołu Arbitrum, który jest w stanie przetwarzać ponad 500 transakcji na sekundę, informuje CryptoBriefing .

Jednym z głównych inwestorów w Offchain Labs jest Coinbase. Start-up Offchain Labs zebrał 3,7 miliona dolarów od Pantera Capital, Compound VC, Coinbase i Blocknation.

Według twórców, Arbitrum sidechain Ethereum ma kilka innowacyjnych funkcji, które odróżniają go od innych rozwiązań skalowania sieci. Najważniejszy z nich to mechanizm gwarancji AnyTrust, który zapewnia stabilność sieci, nawet jeśli prawie wszystkie weryfikatory będą działały na niekorzyść sieci. Podobno nawet jeśli istnieje tylko jeden „uczciwy” węzeł online, zdecentralizowane aplikacje (dApps) będą działać poprawnie.

Jest to główna różnica w porównaniu z innymi systemami, które próbują skalować poprzez system głosowania większością głosów wśród walidatorów, co znacznie komplikuje obliczenia tego, komu można zaufać ” – powiedział Ed Felten, współzałożyciel Offchain Labs. .

Połączenie między Arbitrum a siecią główną Ethereum zapewnia smart contract o nazwie EthBridge. Napisany w Solidity, został stworzony we własnym kompilatorze Offchain Labs. Zmniejsza on ilość danych przetwarzanych w głównej sieci.

Współzałożyciel Offchain Labs – Ed Felten w przeszłości pełnił funkcję zastępcy dyrektora technicznego w Białym Domu, a w firmie pracują badacze z Princeton University.

Obecna wersja Ethereum obsługuje około 15 transakcji na sekundę, co jak przyznał niedawno założyciel platformy Vitalik Buterin, „ to praktycznie nic”. Według niego, aby wpłynąć na globalną gospodarkę, konieczne jest osiągnięcie dziesiątek tysięcy transakcji na sekundę. Buterin ma nadzieję, że przejście do Ethereum 2.0 z mechanizmem Proof-of-Stake i sharding w tym pomoże.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.