Revolut udostępnił funkcję kryptowalut wszystkim użytkownikom

Jedna z największych i odnoszących największe sukcesy firm fintech’owych w Europie poważnie podchodzi do rozpowszechniania kryptowalut dla mas. Dzisiaj wszyscy użytkownicy otrzymali wiadomość e-mail z informacją, że funkcja kryptowalut jest teraz dostępna dla użytkowników Revolut Standard.

Do wyboru jest kilka kryptowalut BTC; BCH; ETH; LTC i XRP

Revolut poinformował także swoich użytkowników, że w tym miesiącu udostępni funkcję złota wszystkim klientom. Firma, która oferuje szybsze i bardziej wydajne usługi bankowe, bezpłatną wymianę walut, obrót akcjami, wymianę kryptowalut oraz handel peer-to-peer, wydaje się poważnie podchodzić do tego, aby otworzyć oczy swoich użytkowników na alternatywy dla walut fiducjarnych.

Revolut zwraca uwagę użytkowników na bezprecedensowe nielimitowane dodruki, które mają miejsce na całym świecie, oraz sposób, w jaki prowadzi to do dewaluacji walut. Firma przypomina użytkownikom, że mają teraz alternatywę w postaci kryptowalut.

Firma udostępni również wszystkim użytkownikom swoją opcję dla złota w tym miesiącu. W ten sposób użytkownicy mogą „dywersyfikować” swoje portfele.

Zaledwie kilka tygodni temu Revolut uruchomił aplikację dla dzieci, aby pomóc zrozumieć najmłodszym jak zarządzać pieniędzmi. Teraz, gdy funkcja kryptowalut będzie dostępna dla wszystkich, zwykli użytkownicy i młodsze pokolenia będą w stanie zrozumieć problemy w istniejącym systemie i odkryć dostępne alternatywy.

Co prawda Revolut nie udostępnia opcji kryptowalut jako oddzielnego portfela BTC. To znaczy, że kryptowaluta kupiona przez Revolut’a nie może być przesłana na inny portfel. Może być tylko kupowana i sprzedawana w obrębie aplikacji. Nie jest to fizyczne posiadanie kryptowalut, ale tak jakby kontrakt na posiadanie jej wartości.

Pomimo to jest to ciekawa opcja, która ma na celu umożliwić zwiększenie adopcji oraz przekonać wiele osób to zainteresowania się kryptowalutami.

Link do aplikacji Revolut

Zródło: bitcoinist

Comments (No)

Leave a Reply