Adres hakerów z Twittera powiązany z BitPay i Coinbase

Hakerzy którzy wczoraj narobili zamieszania na Twitterze i włamali się na konta znanych osób, konsolidowali swoje fundusze na adresach, z których wcześniej wysyłali pieniądze do BitPay i Coinbase.

Według badań Whitestream, firmy zajmującej się analizą blockchain, trzy transakcje pochodzące z adresu „1Ai5” prowadzą do portfeli powiązanych z Coinbase i BitPay, z których oba dostarczają rozwiązania handlowe.

Jednak pierwotny adres jest teraz punktem konsolidacji wszystkich dochodów uzyskanych w wyniku ataku. Oszuści zgromadzili na nim14,75 Bitcoin’a (BTC) o wartości około 135 000 $.

Okazuje się, że trzy transakcje prowadzą do Coinbase i Bitpay. Pierwsza obejmuje transfer około 1,2 BTC w maju 2020 r. O wartości około 11000 USD. Dwie ostatnie zostały wysłane dwa dni przed włamaniem i są to znacznie mniejsze kwoty.

Według Whitestream, pierwsza transakcja wysłała niewielką ilość środków na adres powiązany z BitPay, podczas gdy pozostałe dwie zostały wysłane do Coinbase.

Wydaje się, że adresy hakerów są łatwe do wyśledzenia dla tych firm, które mogą ujawnić ich tożsamość. Jest jednak prawdopodobne, że transakcje te są związane z korzystaniem przez sprzedawców, co może utrudnić dochodzenia.

Nie jest również jasne, dlaczego hakerzy użyli starego adresu do przeprowadzenia ataku, może to dostarczyć wskazówki dla przyszłego śledztwa, biorąc pod uwagę, że na adresie przed atakiem było co najmniej 11 000 USD.

zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply