Szef Ripple krytykuje SEC za odmowę skomentowania statusu prawnego Ethereum

Dyrektor generalny firmy fintech Ripple, Brad Garlinghouse, po raz kolejny skrytykował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za odmowę wyjaśnienia kwestii regulacji rynku kryptowalut.

Ripple jest obecnie w sporze z SEC, oskarżając firmę o nielegalną sprzedaż papierów wartościowych w postaci tokena XRP o wartości 1,3 miliarda dolarów.  Jest to powiązane z wcześniejszymi komentarzami przedstawicieli SEC na temat statusu prawnego ether, kryptowaluty sieci Ethereum.

W 2018 roku były szef działu finansów korporacyjnych SEC, William Hinman, ogłosił, że transakcje etherowe nie są regulowane przez federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.
O ile rozumiem obecny stan etheru, sieć Ethereum i jej zdecentralizowana struktura, istniejąca dostawa i sprzedaż etheru nie są transakcjami na papierach wartościowych. Stosowanie przepisów dotyczących papierów wartościowych do etheru przynosi niewielkie korzyści”- powiedział Hinman.
Przez pewien czas sądzono, że takie jest oficjalne stanowisko SEC, ale później regulator wyjaśnił, że Hinman wyraża jedynie swój osobisty punkt widzenia. Ripple próbuje użyć słów Hinmana we własnej obronie i zaangażował go w zeznawanie w obecnym postępowaniu.

W 2018 roku Bill Hinman powiedział, że ETH nie jest zabezpieczeniem, a przewodniczący Jay Clayton zgodził się z nim” – pisze Garlinghouse. – Hinman złożył w sądzie oświadczenie pod przysięgą, w którym stwierdził, że SEC nie zajęła jeszcze „żadnego stanowiska ani nie wyraziła zdecydowanego punktu widzenia” w sprawie statusu ETH”.
We wtorek nowy prezes SEC Gary Gensler wygłosił obszerny komentarz na temat regulacji rynku kryptowalut, zauważając, że większość tokenów, jego zdaniem, to papiery niezarejestrowane. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy ether jest papierem wartościowym, czy nie.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź