Binance zainwestowała w te 5 projektów

Ramię venture capital giełdy Binance zainwestowało w pięć „najlepiej prosperujących projektów” w ramach piątego sezonu swojego programu inkubacji.

Wśród wybranych start-upów znalazły się:

  • Bracket Labs. Projekt, który tworzy lewarowane strukturyzowane produkty onchain. Jego głównym celem jest platforma handlowa BracketX.fi.
  • DappOS. Protokół obniżający bariery wejścia do Web3 za pomocą rozwiązań użyteczności i dostępności aplikacji.
  • Kryptoskatt. Firma mająca na celu uproszczenie korzystania z finansów Web3 poprzez kompleksowy zestaw rozwiązań obejmujących księgowość, zarządzanie portfelem i raportowanie podatkowe. Projekt obsługuje ponad 2000 protokołów DeFi, 100 giełd i 50 blockchainów.
  • Mind Network. W pełni zaszyfrowana sieć zbudowana na platformie Adaptive Fully Homomorphic Encryption. Jest wykorzystywana jako zdecentralizowane repozytorium poufnych danych.
  • zkPass. Zdecentralizowane rozwiązanie do anonimowej weryfikacji tożsamości w sieci Web3, oparte na wielostronnych obliczeniach i technologiach dowodu zerowej wiedzy.

900 firm wysłało zgłoszenie

W tym sezonie programu inwestycyjnego zgłosiło się ponad 900 firm, a tylko 2% z nich zostało dopuszczonych do udziału. Yibo Ling, dyrektor ds. rozwoju biznesu na platformie powiedział:

„Binance Labs pozostaje oddane wspieraniu start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które przyczyniają się do rozwoju branży. Z niecierpliwością czekamy na pozytywny wpływ projektów inkubacyjnych piątego sezonu na szerszy ekosystem Web3.”

Binance ogłosiło również, że rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do przyszłej rundy venture.

Przypomnijmy, że na koniec pierwszego kwartału 2023 r. aktywa zarządzane przez inwestycyjne ramię giełdy były wyceniane na 9 miliardów dolarów.

W listopadzie 2022 r. Binance Labs przeznaczyło 1 miliard dolarów na fundusz odbudowy branży Web3. Ling powiedział, że od tego czasu podmiot zapewnił finansowanie 14 firmom, a około 60 kolejnych kandydatów jest w trakcie rozpatrywania.

Comments (No)

Leave a Reply