Amazon uruchamia platformę handlu NFT

Amazon uruchamia handel NFT

Gigant technologiczny Amazon uruchamia platformę do handlu NFT. Program o nazwie Amazon Digital Marketplace będzie dostępny dla użytkowników w USA w kwietniu, a później ma podbić cały świat.

Na początku na stronie zaprezentowanych zostanie 15 kolekcji NFT. Użytkownicy będą mogli kupować tokeny za pośrednictwem konta Amazon za pomocą karty płatniczej. Aby hostować swój rynek, firma wybrała prywatną platformę blockchain, która nie jest kompatybilna z Ethereum.

Według TheBigWhale, uruchomienie Amazon Digital Marketplace zostało dwukrotnie opóźnione w ostatnich tygodniach z powodu skutków upadku giełdy FTX. O tym, że Amazon planuje uruchomić własną platformę NFT, pisano już na początku stycznia.

Nadchodzący projekt podobno będzie wykorzystywał do pracy inną platformę, a nie zwykły Amazon Web Services (AWS), z którego korzystają inne serwisy giganta IT. Firma zamierza poważnie konkurować z istniejącymi platformami NFT, takimi jak Rarible czy OpenSea.

Niedawno firma Ava Labs zawarła umowę z Amazonem, na mocy której użytkownicy usługi chmurowej AWS będą mogli szybciej wdrażać węzły blockchain Avalanche.

Comments (No)

Leave a Reply