Binance ogłosił otwarcie biura na Ukrainie i dodał wsparcie dla hrywny

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy podpisało memorandum z giełdą Binance. Platforma Binance rozpocznie pracę na Ukrainie do końca roku, potwierdził to szef Ministerstwa Cyfryzacji Michaił Fiedorow podczas okrągłego stołu zorganizowanego przez Instytut Gorshenin.

Według zastępcy szefa wydziału, Aleksandra Bornyakowa, Binance otworzy na Ukrainie podmiot prawny, za pośrednictwem którego będzie prowadzić działalność.

Podkreślił również, że zespół Binance dokonał przeglądu projektów przepisów regulujących przemysł kryptograficzny na Ukrainie i nie wniósł żadnych uwag.

Szef Ministerstwa Cyfryzacji stwierdził, że Binance zaczął już „aktywnie pracować” nad otwarciem swojego biura na Ukrainie i prawdopodobnie uda mu się to zrobić jeszcze przed nowym rokiem.

Giełda ma miliardy dolarów obrotu, a część tych transakcji odbędzie się na terytorium Ukrainy i za pośrednictwem naszych banków. Rozmawiamy już z Narodowym Bankiem i naszymi bankami państwowymi o otwarciu rachunków dla tej giełdy”- powiedział Fedorov.

Ministerstwo oczekuje, że partnerstwo z tak dużym graczem pomoże Ukrainie „pojawić się na światowej mapie kryptowalut”.

Fiodorow powiedział także, że uruchomienie Binance na Ukrainie „wypełni budżet” i stanie się silnym motorem legalizacji kryptowalut.

Opcja wyświetlania cen w hrywnie ukraińskiej pojawiła się już na oficjalnej stronie internetowej Binance.

Wkrótce po podpisaniu memorandum, giełda Binance dodała możliwość zdeponowania i wypłacania hrywny ukraińskiej.

Według szefa giełdy Changpeng Zhao zakup i sprzedaż kryptowaluty dla UAH będą dostępne jutro.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.