Bloomberg: Duża zmienność bitcoina odstrasza firmy, które chcą lokować w nim swoje rezerwy

Dyrektorzy finansowi z Wall Street są mniej skłonni do inwestowania w bitcoiny po 30-procentowym spadku w zeszłym tygodniu, napisał Bloomberg.

Od drugiej połowy 2020 roku wiele firm, w tym MicroStrategy, Square, Ruffer Investments i MassMutual, zainwestowało setki milionów dolarów w aktywa kryptowalutowe. Pierwsza poważna korekta i zwiększona zmienność sprawiają, że strategia ochrony rezerw przed deprecjacją w wyniku inflacji poprzez inwestycje w kryptowaluty jest mniej atrakcyjna – podają źródła. Wyjaśnili, że aktywa rezerwowe są niezbędne do dalszego finansowania podstawowej działalności w przypadku sytuacji nadzwyczajnej.

Będzie to sygnał ostrzegawczy dla inwestorów, jeśli korporacje będą kupować aktywa finansowe w celu spekulacji poza swoją podstawową działalnością” – powiedział Mike O’Rourke, główny strateg rynkowy w JonesTrading.

Robert Willens, profesor nadzwyczajny w Columbia University Business School, mówi, że inwestowanie w aktywa rezerwowe w bitcoinie stwarza ryzyko dla menedżerów finansowych, którego wielu z nich może nie chcieć podjąć po wydarzeniach z zeszłego tygodnia.

Scott Minerd, dyrektor inwestycyjny zarządzającego aktywami o wartości wielu miliardów dolarów Guggenheim Partners, powiedział przed Nowym Rokiem, że Bitcoin może wzrosnąć do 400 000 USD, ale w zeszłym tygodniu wyraził opinię, że około 35 000 dolarów czas zrealizować część zysku. Następnie wyjaśnił, że jego długoterminowa prognoza pozostaje aktualna pomimo prawdopodobieństwa wystąpienia scenariusza spadkowego w najbliższym okresie.

źródło: https://www.bloomberg.com/cryptocurrencies

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.