Bank of America opracował system rozliczeń wykorzystujący technologię rozproszonego rejestru Ripple

Bank of America, jedna z największych instytucji finansowych w USA, złożyła wniosek patentowy na system rozliczeń, w opisie którego wymieniony jest rozproszony rejestr Ripple.

Aplikacja została opublikowana w patentach Google 6 czerwca i opisuje system wykorzystujący technologię rozproszonego rejestru (DLT) jako narzędzie komunikacji międzybankowej.

Proponowany system powinien zapewniać płatności w czasie rzeczywistym i implikować dostęp uczestniczących banków do ogólnego zdecentralizowanego rejestru, za pośrednictwem którego przeprowadzane są transakcje i weryfikacja nadawców i odbiorców.

W opisie patentu technologia rozproszonego rejestru Ripple występuje kilka razy, chociaż samo XRP nie jest wymienione.

Bank of America jest jednym ze światowych liderów pod względem liczby pomyślnie uzyskanych lub będących w trakcie rozpatrywania patentów w dziedzinie kryptowalut i blockchain. W grudniu ubiegłego roku organizacja złożyła wniosek o system mający na celu poprawę obsługi gotówki.

Miesiąc wcześniej Bank of America otrzymał patent na mechanizm, który umożliwiłby dużym firmom, w tym giełdom papierów wartościowych i usługom powierniczym, przechowywanie aktywów kryptowaluty swoich klientów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.