Aktywacja hardforka Stambul w sieci testowej Ethereum na początku października

Hudson Jameson, menedżer społeczności Fundacji Ethereum, powiedział, że hardfork Stambul zostanie aktywowany w sieci testowej 2 października, informuje CoinDesk .

Początkowo aktualizacja testnet była planowana na 4 września. Do tej pory programiści zdecydowali już o numerze bloku, na którym Stambul zostanie aktywowany w sieci testowej.

Jednak może się to zdarzyć dzień lub dwa wcześniej lub później niż wyznaczona data, w zależności od tego, jak szybko tworzone są bloki ”, powiedział Jameson.

Aktywacja Stambul w sieci bazowej Ethereum powinna nastąpić przed listopadem, po konferencji Devcon, która odbędzie się w dniach 8-11 października w Osace w Japonii.

Spośród około 30 propozycji omówionych przez programistów tylko sześć zostało zatwierdzonych do włączenia w nadchodzącym hardforku. Wdrożenie ośmiu innych EIP nastąpi później, podczas ważnej aktualizacji systemu o nazwie Berlin.

Jedną z lekcji wyciągniętych z poprzedniego „twardego widelca” Byzantium jest to, że nie powiniśmy próbować skupiać się jednocześnie na testach i sieci głównej. Zacznijmy od twardego rozwidlenia w sieci testowej i zobaczmy, jak to się potoczy”- powiedział jeden z przedstawicieli startupu Ethereum Infura.

Według Jamesona, biorąc pod uwagę wyniki audytu przeprowadzonego przez Least Authority, wdrożenie nowego algorytmu wydobycia ProgPoW nastąpi w późniejszym okresie, podczas hardforka Berlin. Stanie się to nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2020 r., jeśli nie zostaną wykryte kolejne problemy z bezpieczeństwem.

Stambul będzie ósmym hardforkiem w sieci Ethereum . Oczekuje się, że pierwsza część hardforka rozszerzy możliwości interakcji z kryptowalutą Zcash, pomoże chronić sieć przed atakami, a także będzie zawierać inne ważne aktualizacje. Drugi etap aktualizacji obejmie zmiany, które na obecnym etapie nadal wymagają udoskonalenia i przetestowania.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.