Inwestor Bakkt: CTFC pozwoli wystartować już w połowie marca

Według Abacus Journal, Bakkt może zdobyć akceptację Commodity Futures Trading Commision (CTFC) już w marcu.

Strona powołuje się na źródło zaznajomione z procesem zatwierdzenia projektu przez CTFC. Głównym założeniem Bakkt jest handel fizycznie dostępnymi kontraktami BTC.

Bakkt został uruchomiony przez spółkę Intercontinental Exchange (ICE), spółkę matkę Nowojorskiej NYSE (New York Stock Exchange). Projekt ten ma na celu świadczenie usług inwestorom instytucjonalnym i tradycyjnym, którzy chcą rozpocząć swą przygodę z Bitcoinem (BTC) i rynkiem krypto.

Jak donosi Abacus Journal, pierwszy inwestor instytucjonalny projektu poinformował, że opóźnienia pomogły zebrać klientów, którzy zapewnią płynność i wolumin na starcie.

 „Zespół Bakkt wykorzystał ten czas mądrze. Spędził niezliczone ilości godzin na szukaniu najlepszych banków i nazwisk w branży. Wszystko po to, by w momencie startu mieć pełne zaplecze zaufanych partnerów. Wszystko wskazuje na to, że CTFC pozwoli wystartować już w połowie marca.”

Ponadto wspomniał, że rozmyślanie na temat opóźnienia jest po prostu nie na miejscu. Twierdzi, że Loeffler (CEO Bakkt) i Sprecher (CEO ICE) nie biorą pod uwagę porażki. Zgodnie ze źródłem, uruchomienie projektu nastąpi zaraz po zatwierdzeniu go przez CTFC.

Rynek krypto uważnie śledzi poczynania platformy Bakkt. Wielu analityków twierdzi, że inwestorzy instytucjonalni są jedyną możliwością na to, by BTC podniósł się z kolan. Nienajlepsza, delikatnie ujmując, sytuacja dla BTC trwa już od grudnia 2017 roku.

Jeśli przewidywania są słuszne, Bakkt (w końcu) wejdzie w życie za miesiąc, góra dwa. Może to znacznie wspomóc rynek i pozwoli inwestorom odczuć, że niedźwiedzi rynek dobiega końca. Obecnie jednak BTC można nabyć za niespełna 3 500 $ a kapitalizacja rynkowa utrzymuje się na poziomie 60 miliardów $.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.