Ampleforth integruje się z Avalanche

Fragments Inc., zespół odpowiedzialny za opracowanie protokołu Ampleforth, ogłosił, że Ampleforth zostanie zintegrowany z popularnym blockchainem Avalanche, aby ułatwić wprowadzenie AMPL jako w pełni zdecentralizowanej jednostki rozliczeniowej, która może być używana w celu ustabilizowania interakcji kontraktowej.

Protokół Ampleforth jest obiecującą zdecentralizowaną alternatywą dla stablecoinów, którą można wykorzystać w podstawowych funkcjach w przestrzeni DeFi, takich jak pożyczki, czy wdrażanie instrumentów pochodnych w łańcuchu bloków.

Mechanizm „rebase” w Ampleforth dla codziennie korygowanych poziomów podaży umożliwia miarowy pomiar wartości ceny dla akumulacji tokenów użytkowników, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody zmienności cen. Te reguły systemowe są następnie kodowane w Ethereum za pomocą inteligentnych kontraktów.

Na przykład, jeśli użytkownik zaangażuje się w spekulacyjną prognozę, że do końca roku Bitcoin (BTC) osiągnie 100 000 USD, a to się spełni, otrzyma 5 tokenów AMPL. Jeśli jednak wiodący zasób nie osiągnie wskazanego celu, zostanie odjętych pięć tokenów. W tym sensie, jeśli ekosystem AMPL rośnie, użytkownik zyskuje więcej tokenów i odwrotnie.

Ustanowienie niezawodnej spójności poziomów cen i płynności w mechanice podaży, będąc jednocześnie zdecentralizowanym modelem niepodlegającym zarządzaniu, oznacza, że ​​AMPL może stanowić alternatywę dla oklepanego modelu stablecoin’ów.

Evan Kuo, dyrektor generalny Fragments Inc., mówił o znaczeniu zapewnienia prawdziwej decentralizacji w rozwijających się ekosystemach DeFi:

„To ironia losu, że ekosystem DeFi obecnie w tak dużym stopniu opiera się na scentralizowanych stablecoinach w zakresie płynności i zabezpieczenia kredytowego. Wraz ze zmieniającym się krajobrazem regulacyjnym i niepewnością co do tego, jaki będzie werdykt dotyczący stablecoinów, ważne jest, aby DeFi posiadało zdecentralizowany, nieocenzurowany blok finansowy, który ma pewien aspekt przewidywalności lub stabilności cen”.

Pod koniec grudnia 2018 r. protokół Fragment zmienił swoją tożsamość na to, co znamy dzisiaj jako Ampleforth. Tytuł został zainspirowany poetycką postacią pracującą w Ministerstwie Prawdy w klasycznej powieści George’a Orwella rok 1984.

 

 

 

 

 

 

Comments (No)

Leave a Reply