W USA wszczęto dochodzenie w sprawie Binance

Władze USA wszczęły dochodzenie w sprawie giełdy kryptowalut Binance.

Giełda kryptowalut Binance jest badana w USA w sprawie tego, kto handluje na jej platformie. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) sprawdza, czy Binance pozwala Amerykanom kupować instrumenty pochodne”.

Binance Holdings Ltd., największa giełda kryptowalut, jest badana przez CFTC w związku z obawami, że pozwoliła Amerykanom na derywatywy, które naruszają zasady w USA” – napisał Bloomberg , powołując się na źródła zaznajomione z sytuacją.

W związku z tym domniemane dochodzenie jest prowadzone przeciwko głównej platformie Binance.com, a nie Binance.US, która działa zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych i nie zezwala klientom na handel instrumentami pochodnymi.

CFTC stara się ustalić, czy Binance, które nie jest zarejestrowane w agencji, zezwala mieszkańcom USA na kupowanie i sprzedawanie instrumentów pochodnych podlegających jurysdykcji regulatora. Binance nie jest oskarżony o wykroczenia, a dochodzenie może nie doprowadzić do podjęcia działań egzekucyjnych ”- dodaje Bloomberg.

Binance nigdy nie komentuje swoich relacji z regulatorami i stara się działać zgodnie z prawem. Firma zauważyła, że ​​blokuje dostęp mieszkańców USA do swojej strony internetowej i wykorzystuje zaawansowane technologie do analizy wejścia / wyjścia środków pod kątem oznak nielegalnych transakcji.

Staramy się współpracować z regulatorami w różnych częściach świata i bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania prawne” – dodała firma.

W lipcu 2019 roku władze USA wszczęły dochodzenie z tych samych powodów przeciwko BitMEX. Następnie oskarżyły giełdę zarzucając nielegalną sprzedaż instrumentów pochodnych amerykańskim inwestorom i naruszenia przepisów dotyczących tajemnicy bankowej.

Zaledwie wczoraj Binance ogłosiło , że zatrudniło byłego senatora USA Maxa Bockusa jako swojego doradcę regulacyjnego.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-12/crypto-exchange-binance-investigated-by-u-s-over-who-s-trading

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.