Złodzieje bitcoinów oskarżeni o kradzież 300 000 $

Złodzieje bitcoinów oskarżeni o rabunek w wysokości 300 000 $ w Singapurze.

Dwóch maklerów Bitcoina w Singapurze zostało rzekomo zaatakowanych i okradzionych z blisko 300 000 dolarów w gotówce podczas osobistego spotkania z potencjalnym sprzedawcą.

Zgodnie z ogłoszeniem podczas czwartkowego posiedzenia urzędu w Singapurze, incydent miał miejsce 8 kwietnia. Po zgłoszeniu na policję podejrzany został szybko zidentyfikowany i aresztowany, a obecnie oskarżony jest o kradzież.

W przypadku skazania, policja stwierdziła, że podejrzany może zostać skazany na karę od 5 do 20 lat pozbawienia wolności z co najmniej 12 ciosami chłosty w ramach kary. Organ nie określił jeszcze, czy odzyskano całą gotówkę, która została ukradziona.

Policja nie akceptuje nikogo, kto popełni tak poważne przestępstwa i zaczyna czerpać korzyści z dochodów z przestępstwa” – powiedział rzecznik sił policji, która została określona w ogłoszeniu.

Raport wskazuje prawdopodobnie jeden z pierwszych znanych przypadków przestępstw związanych z kradzieżą bitcoinów w mieście-państwie. Przestępstwo pojawia się również w okresie, gdy rosnąca cena Bitcoina w ostatnich latach wywołała kilka napadów z bronią, które objęły kryptowalutę.

Podobny przypadek zaobserwowano w niewielkiej miejscowości Moulsford w hrabstwie Oxfordshire, gdzie miejsce miał rabunek bitcoinów z bronią w ręku.