ZKSwap , czyli nowy protokół 2-warstwy na ETH

ZKSwap, zdecentralizowana giełda (DEX) oparta na technologii ZK-Rollup, uruchomiła swoją sieć główną jako protokół warstwy 2 w sieci Ethereum.

L2Lab, zespół odpowiedzialny za giełdę DEX, uruchomił portal w niedzielę, co nastąpiło kilka miesięcy po wprowadzeniu sieci testowej w listopadzie. Firma zebrała wówczas dofinansowanie w wysokości 1,7 miliona dolarów, wspierana przez firmy Bixin, SNZ, FBG i Longling Capital.

L2Lab powiedział, że celem jest wykorzystanie zero-knowlege proof jako rozwiązania skalującego dla DEX w celu zwiększenia wydajności transakcji i obniżenia opłat za gaz, które stały się wąskim gardłem dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych na Ethereum.

ZKSwap pojawia się w czasie, gdy miesięczne dane dotyczące transakcji na Ethereum osiągnęły najwyższy w historii poziom 37 milionów zarejestrowanych  w samym styczniu.

W ciągu pierwszego dnia od uruchomienia sieci mainnet, obsługującej transakcje na 30 tokenów ERC-20, ZKSwap zablokował 62 miliony dolarów płynności i 72 miliony dolarów łącznej wartości zablokowanej.

„ZKSwap jest teraz w pełni funkcjonalny i bardzo praktyczny. Uważamy, że oparte na AMM DEXy warstwy 2 są dobrze przygotowane do bycia liderem i stanowią zupełnie nowy etap w rozwoju DEX-ów ”- powiedział w oświadczeniu Alex Lee, szef rozwoju ZKSwap.

zródło:theblock

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.