Ross Ulbricht zaproponował ulepszenia modelu zarządzania ryzykiem MakerDAO

Założyciel słynnego serwisu Silk Road Ross Ulbricht, podczas odbywania dożywotniego wyroku w więzieniu w Arizonie, opublikował artykuł z sugestiami dotyczącymi ulepszenia zdecentralizowanego protokołu finansowego MakerDAO.

Ulbricht skoncentrował się na wydarzeniach z marca, kiedy gwałtowny spadek cen w Ethereum doprowadził do masowej likwidacji pozycji dłużnych i innych problemów, a Maker musiał przeprowadzić serię aukcji w celu sprzedaży tokenów MKR w celu zrekompensowania powstałego deficytu.

Twórca Silk Road nazwał Maker „fajną koncepcją” i podzielił się pomysłami, które pomogą zapobiec tego rodzaju krytycznym sytuacjom.

Pierwszą rzeczą, którą proponuje, jest zorganizowanie systemu tak, aby posiadacze Dai płacili właścicielom „skarbców”, w których Ethereum jest blokowany podczas tworzenia monety stablecoin. Jednym z podejść do realizacji tego planu jest obniżenie oprocentowania depozytów w Dai do zera, a opłaty stabilizacyjnej do wartości ujemnych.

Należy to zrobić, aby Dai po prostu znikał w tempie 1% rocznie, uwalniając znacznie więcej zabezpieczeń niż w innym przypadku” napisał Ross.

Kolejny pomysł polega na określeniu wielkości opłat przez właścicieli repozytoriów, co stworzyłoby konkurencyjne środowisko.

„Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie systemu, w którym właściciele magazynów ustalają własne stawki i konkurują między sobą o dochody odsetkowe od posiadaczy Dai. W takim przypadku wygrałyby najtańsze opcje”.

Grafika: https://medium.com/@RossUlbricht/remaking-the-maker-protocol-4b29f879f11

https://medium.com/@RossUlbricht/remaking-the-maker-protocol-4b29f879f11

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.