Hakerzy Bitfinex aresztowani po trzech latach

Dwóch braci aresztowanych w Izraelu w zeszłym tygodniu zostało oskarżonych o hack na giełdzie Bitfinex w 2016 roku.

Dwóch Izraelczyków zostało aresztowanych za ich podejrzenie o udział w haku giełdy kryptowalut Bitfinex w 2016 roku. Ukradli oni wtedy prawie 120000 BTC, o ówczesnej wartości 64 mln $ i ponad 16,5 mld $ dzisiaj.

Eli i Assaf Giggi oprócz powiązania z hackiem Bitfinex w 2016 r. są również oskarżeni o organizowanie różnych programów i stron phishingowych.

Obaj ukradli kryptowaluty warte dziesiątki milionów dolarów, zamieszczając linki na forach kryptowalut, Reddit i Telegram, kusząc użytkowników łatwym zyskiem.

Jeden z braci był „cudownym dzieckiem” i został zrekrutowany do programu IDF.
Eli Gigi, został przeszkolony przez program Talpiot w IDF (Israeli Defense Forces), akademicki program doskonałości wojskowej, którego celem jest szkolenie ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w zakresie badań i rozwoju broni.

Program Talpiot IDF został również połączony z jednostką 8200 , jednostką wywiadowczą IDF i jedną z największych gałęzi wojskowych w armii izraelskiej, wcześniej powiązaną z rozwojem szkodliwego oprogramowania Stuxnet i Duqu.

Hack Bitfinex 2016 był jednym z największych hacków na platformie transakcyjnej kryptowalut, w tamtym czasie. W 2016 roku Bitfinex był jedną z największych platform kryptowalutowych. Po hacku, cena Bitcoin spadła aż o 20%.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.