Społeczność opracowuje plan ratowania Steema

Co dzieje się, gdy scentralizowana moc uderza w zdecentralizowany łańcuch bloków? Tylko chaos.

Dyrektor generalny Tron, Justin Sun, niedawno nabył platformę Steemit Inc., która opracowała podobne do Reddit forum Steemit na blockchainie Steem. W rezultacie młody biznesmen o złej reputacji otrzymał dużą część tokenów – około 20% całkowitego wolumenu Steema.

Społeczność Steem, która głównie używa Steemit do komunikacji, nie jest zadowolona z tego, co się stało. Firma Suna wcześniej współpracowała z głównymi giełdami krypto, w tym Binance i Huobi, aby przejąć sieć i narzucić swoją wolę łańcuchowi bloków Steem. Pokonał nawet „hakerów”.

Jednak społeczność Steem przygotowuje się do konfrontacji. Teraz planuje przenieść Steema na nowy blockchain, w którym coiny Suna będą bezużyteczne. User Steem pod pseudonimem Blocktrades zasugerował nazwę nowej sieci Hive.

Wkrótce wydamy nowego coina, który będzie twardym widelcem Steem. Rozdamy go za pomocą airdropa, ale Steemit nie weźmie w nim udziału. Nowa sieć będzie zawierać wszystkie wiadomości i informacje o transakcjach i będzie obsługiwać te same aplikacje dApp, które znamy i kochamy ”, Blocktrades napisał na Steemit” – „Wierzę, że wszystkie kwoty zostaną przeniesione do nowej sieci, a blockchain Justina w końcu umrze„.

Blocktrades twierdzi, że 36 doświadczonych programistów społeczności Steem, wraz z marketingowcami, biznesmenami, artystami i kilkoma zainteresowanymi stronami Steem, obiecało zapewnić projektowi zasoby obliczeniowe i wsparcie finansowe.

Już na początkowym etapie mamy wystarczającą pomoc, aby uruchomić i opracować nowy blockchain ”, napisał Blocktrades.

Pytanie brzmi: czy społeczność Steem pójdzie tą drogą?

Matt Rosen (pomaga zarządzać blockchain Steem) i twórca Steem skomentowali tę inicjatywę:

Z jednej strony nie pamiętam, aby hardfork kiedykolwiek przewyższał wartość oryginalną, ale z drugiej strony nie było tak, że większość społeczności tak agresywnie sprzeciwiała się temu, co się działo. Jeśli społeczność naprawdę za tym stoi, szanse są bardzo duże.

Post otrzymał 700 komentarzy, wielu użytkowników obiecało poprzeć ten pomysł.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.