Trezor będzie produkował własne chipy do sprzętowych portfeli

Trezor, jeden z producentów sprzętowych portfeli, przyspiesza produkcję nowych portfeli poprzez wytwarzanie własnych chipów krzemowych.

Optymalizacja pod kątem produkcji portfeli Trezor

27 lutego Trezor oficjalnie ogłosił, że firma rozpocznie produkcję swojego kluczowego komponentu, czyli chipów, dla swojego flagowego produktu Trezor Model T.

Dzięki temu posunięciu Trezor zamierza osiągnąć znaczną optymalizację w produkcji urządzeń, skracając czas realizacji cyklu dostaw z dwóch lat do zaledwie kilku miesięcy. Optymalizacja ta eliminuje opóźnienia w wysyłce gotowych produktów i chroni konsumentów przed wahaniami cen opartymi na podaży i popycie na komponenty.

Trezor powiedział, że popyt na portfele Trezor wzrósł o co najmniej 300% po upadku FTX w listopadzie 2022 roku. Inwestorzy kryptowalutowi zaczęli bowiem przenosić swoje zasoby ze scentralizowanych giełd do zimnych portfelu. Nowa metoda produkcji pozwala Trezorowi zaspokoić rosnący popyt i dostarczyć konsumentom pożądane produkty w odpowiednim czasie.

Podatności w łańcuchu dostaw

Trezor, zanim stał się producentem chipów, był narażony na podatności łańcucha dostaw stron trzecich z powodu różnych czynników, takich jak zawirowania geopolityczne, niedobór siły roboczej z powodu COVID-19, warunki na rynku kryptowalut i inne wydarzenia. Przejmując zarządzanie zapasami chipów, Trezor może szybko reagować na wszystkie te czynniki i przez cały czas zaspokajać popyt. Dyrektor finansowy Štěpán Uherik powiedział:

Rozpakowując proces, identyfikując obszary, w których możemy przejąć kontrolę i współpracując z naszym partnerem STMicroelectronics na nowe sposoby, udało nam się uczynić produkcję tak elastyczną, jak to tylko możliwe.

Nowy model biznesowy daje też Trezorowi większą swobodę projektowania przyszłych produktów. Pozwala bowiem dostawcy portfela sprzętowego budować urządzenia od podstaw.

Pierwotnie Trezor ogłosił swoje plany przejęcia kontroli nad produkcją chipów portfela we współpracy z Tropic Square w maju 2020 roku. Przytoczył przy tym wiele powodów takiego posunięcia. Wśród nich znalazła się kosztowna certyfikacja dostawców chipów przez rząd. Według Trezora, państwowa polityka certyfikacji „wyklucza niezależne firmy i inicjatywy open source z wykorzystania w obszarach zawodowych.”

Comments (No)

Leave a Reply