Właściciel Bitcoin.org obawia się rozłamu w społeczności Bitcoin

Współwłaściciel i operator serwisu Bitcoin.org, posługujący się pseudonimem Cobra, obawia się, że nadchodzący rozłam w społeczności Bitcoin może negatywnie wpłynąć na ekosystem pierwszej kryptowaluty.

Cobra zasugerował, że ​​w konflikcie na „arenie Bitcoina” ludzi można podzielić na dwa „obozy”: tych, którzy chcą, aby Bitcoin zachował status quo i pozostał niezmieniony, oraz „poprawiaczy”, którzy opowiadają się za zmianą funkcjonalności sieci.

Ten ostatni będzie dążył do rozwoju Bitcoina i włączenia do niego większej liczby funkcji, aby rozszerzyć możliwości blockchaina, wyjaśnił Cobra.

Czy utrzymujemy stabilność i bezpieczeństwo Bitcoina i nie podejmujemy ryzyka wdrażania soft forków, czy też nadal wprowadzamy zmiany w celu ulepszenia Bitcoina?” – napisał Cobra na X.

Dodał, że wybranie „środka” pomiędzy próbą eksperymentowania z Bitcoinem przy jednoczesnym zachowaniu podstawowej niezmienności sieci w dłuższej perspektywie nie będzie działać. Zdaniem Cobry brak testów Bitcoina doprowadzi do jego skostnienia, gdyż brak ulepszeń niesie ze sobą nie mniejsze ryzyko. Na przykład, jeśli zostaną odkryte jakiekolwiek luki w zabezpieczeniach kryptograficznych, trzeba będzie je naprawić, stwierdził Cobra.

Comments (No)

Leave a Reply