Fujitsu zaprezentuje technologię IOTA na targach w Hanowerze

Fujitsu ogłosiło, że zaprezentuje technologię IOTA na targach w Hanowerze

Seminarium Fujitsu zatytułowane „Inteligentnie połączone”: Experience Industry 4.0 „, jest częścią światowego tournee Fujitsu 2018.

Targi w Hanowerze to jedna z największych na świecie imprez targowych w Niemczech, gdzie udział bierze 6500 wystawców i 250000 odwiedzających. IOTA zostanie zaprezentowana na stoisku Fujitsu w tym roku. Targi odbędą się w dniach 23-27 kwietnia.

Ostatnio szef Fujitsu na Europę Środkową poparł IOTA i powiedział, że wierzy w tą technologię i będzie ją wspierać. IOTA na swoim blogu wspomniała również, że jego „niezrównany entuzjazm i pęd” przynosi „wielką wartość dla projektu IOTA, ponieważ nadal cementuje jego wiodącą rolę w przestrzeni DLT”.

Fujitsu opublikowało również artykuł na swojej stronie internetowej o zaletach IOTA nad zwykłym blockchain’em, gdzie wspomniano, że IOTA jest lepsza niż blockchain. Szybkość transakcji, skalowalność wykonalności mikropłatności, efektywność i bezpieczeństwo a także proste weryfikowanie manipulacji.

W przyszłości, IOTA może pomóc firmom zweryfikować dane . Najprostszym sposobem byłoby, gdyby firma o wysokiej wydajności, taka jak Fujitsu, działała jako zaufana strona. Trusted Instance przechowuje kopię bloku blockchain danej firmy i odbiera z niej po Basech Blockchain – tak zwanym bloku Genesis. Wszystkie transakcje są następnie przeprowadzane zarówno w korporacyjnym blockchain’ie, jak i w blockchain’ie zaufanej strony, tj. np. w Fujitsu. W przeglądzie audytor musi tylko porównać dwa bloki. Jeśli obie historie transakcji są takie same, nie nastąpiła żadna manipulacja.

Na blogu, Fujitsu wspomina także, że IOTA to znacznie więcej niż system płatniczy, a firmy mogą dostosowywać IOTA do użycia IOT oraz, że firmy mogą łączyć i kontrolować wszystkie swoje urządzenia za pomocą IOTA.

Zintegrowana komunikacja IoT będzie nadal rosła i ekscytujące będzie zobaczyć, na czym polega i jak działa technologia IOTA.

Comments (No)

Leave a Reply