Włamanie na konto X szefa Algorand Foundation

Konto X szefa Algorand zhakowane

26 stycznia ktoś włamał się na konto X Stacy Worden, dyrektor naczelnej Fundacji Algorand, ale nie pozostawiła linków phishingowych.

Zamiast wykorzystać konto do oszustwa, haker skrytykował blockchain, wzywając do „sprzedaży ALGO i kupna ETH”. W chwili pisania tego tekstu dostęp do konta nie został jeszcze przywrócony.

Po tym, jak napastnik nazwał społeczność Algorand „wyjątkowo biedną”, zwrócił swoją uwagę na szefa Tronu, Justina Suna. W imieniu Wordena haker opowiedział historię firmy Sun, która zaproponowała zakup blockchainu.

Kiedy myślałem, że dla Algoranda wszystko się skończyło, zadzwonił mój telefon – to był Jego Ekscelencja. Justin powiedział mi, że wyniesie protokół na nowy poziom, uruchamiając [stablecoiny] TUSD i VRUSD. Jedyne, co musiałem zrobić, to zgodzić się na przekazanie mu pełnej kontroli nad naszą siecią i umożliwienie mu bicia dowolnych tokenów” – czytamy w publikacji.

Jak na ironię, haker zauważył, że w przyszłości projekty Suna „nie staną się katalizatorem kolejnego poważnego załamania finansowego kryptowaluty”.

Osoba atakująca zaoferowała także rozdanie 1 ETH za każdy procent, który ALGO spadnie w tym tygodniu.

Pod postem Fundacji Algorand detektyw działający na łańcuchu ZachXBT napisał, że haker radzi sobie lepiej jako dyrektor generalny niż Worden. Według „oszusta” wysłał analitykowi 10 000 dolarów w zamian za „kwiaty dla mamy i obiad dla taty”.

Comments (No)

Leave a Reply