BitPay: Transakcje płatnicze kryptowalutą XRP wzrosły o 42%

XRP coraz częściej wykorzystywany do płatności, ale to ciągle słaby wynik

Operator płatności kryptowalutowych BitPay ogłosił, że XRP stał się jednym z najczęściej używanych aktywów kryptograficznych do dokonywania płatności, a liczba transakcji płatniczych wzrosła o 42%.

W ubiegłym roku za pomocą XRP dokonano 7310 płatności na rachunki osób prawnych w 113 sektorach światowej gospodarki. Według BitPay na czele pierwszej dziesiątki najczęściej używanych monet znajdował się Bitcoin z 296 689 płatnościami.

Na drugim miejscu znajduje się Litecoin z 213 647 transakcjami, a na trzecim Ether z zaledwie 81 619 transakcjami (prawie trzy razy mniej niż LTC). W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kryptowalut do płatności za pośrednictwem BitPay w 2023 roku znalazły się także Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH) i Polygon (MATIC).

Do pierwszej dziesiątki nie dostał się stablecoin USDT, emitowany przez Tether. Analitycy BitPay zarejestrowali płatności kryptowalutami w 175 krajach. Większość transakcji została dokonana przez użytkowników z USA.

Najbardziej znane marki, które zaczęły akceptować płatności w kryptowalutach w 2023 roku to Gucci i Ferrari. Operator BitPay dodał obsługę płatności XRP w 2020 roku.

Prawnik John Deaton, który broni interesów posiadaczy XRP, zapewnił , że używanie tej monety do płatności międzynarodowych za pośrednictwem rozwiązania Ripple On-Demand Liquidity (ODL) jest całkowicie legalne.

Comments (No)

Leave a Reply