Władze Hongkongu ograniczyły działanie programów stakingowych Floki Inu

Floki Inu ma problemy z systemem stakingu tokenów

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) Hongkongu uważa programy Staking Floki i Program Staking TokenFi za zbyt ryzykowne dla inwestorów.

SFC przestrzegła, że ​​nie wydała pozwolenia na świadczenie usług mieszkańcom regionu Chin. Dystrybutorzy tych programów inwestycyjnych nie przedstawili przekonujących dowodów na możliwość uzyskania deklarowanych wysokich zysków.

Strona internetowa programu Floki Staking obiecuje roczną stawkę za stakowanie tokena FLOKI w wysokości od 23,78% do 78,1%, w zależności od czasu blokady (od trzech miesięcy do czterech lat) i wybranej sieci (Ethereum lub BNB Chain).

Program stakowania TokenFi ma podobną roczną stopę stakowania. 2,5 biliona FLOKI ze wszystkich 10 bilionów monet jest obecnie zablokowanych. SFC uważa, że ​​stakowanie aktywów cyfrowych to nieautoryzowany program inwestycji grupowych, w którym uczestnicy ryzykują utratę swoich środków.

Urzędnicy podkreślają, że inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność w przypadku programów oferujących tak nadmierne zyski.

Zaraz po tym, jak Komisja dodała programy inwestycyjne do listy budzących wątpliwości, w obu serwisach pojawiła się informacja, że ​​programy te nie są obecnie dostępne dla obywateli Chin mieszkających w Hongkongu.

Comments (No)

Leave a Reply