Elon Musk kupił Dogecoina dla swojego syna

Elon Musk dziś po raz kolejny napisał o Dogecoin.

W niedawnym poście na Twitterze Musk pisze , że kupił kilka Dogecoinów dla swojego syna, którego nazywa „Małym X”, aby mógł zostać „maluchem-hodlerem”, czyli od najmłodszych lat stać się posiadaczem kryptowaluty.

Tweet Muska zdobył prawie 150 000 polubień w pół godziny! Cena Dogecoina zaczęła rosnąć po tweecie, ale w tym przypadku wzrost wyniósł „zaledwie 17%”, a po osiągnięciu szczytu w trakcie pisania newsa spadł o połowę tego wzrostu.

W tym samym czasie, po tweecie Muska, akcje Tesli przyspieszyłyspadki. Spadek TSLA z ostatnich 24 godzin wyniósł 5%. Cena za akcję wynosi 800$, najniżej od końca stycznia.

Dzisiaj rano Musk również nawiązał to Bitcoina i Mt.Gox dodając mema z Chuckiem Norrisem i podpisem: „Chuck Norris może wypłacić bitcoiny z Mt.Gox.

Były dyrektor generalny Goldman Sachs ogłosił wcześniej, że sprzedał akcje Tesli po ogłoszeniu przez firmę zakupu Bitcoina. W tym samym czasie sam Bitcoin spadał i osiąga 44 700$.

„Moc pompy Elona się kończy, tak jak to było z McAfee. Za chwilę rynek nawet nie mrugnie, gdy napisze o Doge lub Bitcoinie ”- zauważa jeden z użytkowników twittera.

Nick Carter, inwestor venture capital, mówi, że koncentracja Muska na Dogecoin jest „zniechęcająca”, ponieważ jest używana głównie jako „narzędzie spekulacyjne”.

„Niestety, wielu inewstorów na dłuższą metę straci pieniądze na Dogecoin, ponieważ nie ma on do zaoferowania nic interesującego. To zombie i pusta skorupa dla oczekiwań i rozrywki ludzi”.

Dogecoin kosztuje mniej niż cent. Możesz kupić za 1 USD lub 10 USD i dobrze się bawić, oglądając go każdego dnia. To najlepsza rozrywka, jaką można kupić za dolara”- napisał z kolei Mark Cuban.

Cuban kupił DOGE dla swojego syna za kilka dolarów. Powiedział, że mają teraz studium przypadku, aby omówić zmiany kursu i ich przyczyny. „To zabawne i edukacyjne. Nie mówię, że Dogecoin ma wewnętrzną wartość. On tego nie ma. Ale co z tego?

Daje większe szanse na wygraną niż los na loterię, jednocześnie edukując z ekonomii podaży i popytu oraz angażując ludzi w aktywa krypto”- dodał.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.