Władze USA przeniosły skonfiskowane z Silk Road bitcoiny na konto Coinbase Prime

Bitcoiny z Silk Road przesłane na adresy Coinbase Prime

Blockchair poinformował, że 2 kwietnia Departament Sprawiedliwości USA przeprowadził transakcję o wartości 30 174 BTC. Bitcoiny wysłano na ​​portfel instytucjonalny Coinbase Prime.

Według danych Blockchair, około 2 miliardy dolarów w Bitcoinach, skonfiskowanych wcześniej przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i powiązanych z przestępczą platformą handlową Silk Road, zostało przeniesionych do portfela kryptograficznego dla klientów instytucjonalnych giełdy Coinbase.

Z reguły duże przepływy aktywów kryptograficznych na platformy giełdowe wiążą się z ich oczekiwaną sprzedażą. Można zatem przypuszczać, że rząd USA zamierza wykorzystać sytuację związaną z gwałtownym popytem na BTC i spekulacjami wokół zbliżającego się halvingu za niecałe dwa tygodnie i sprzedać część swoich rezerw bitcoinów po korzystniejszej cenie.

Ostatnia potwierdzona sprzedaż Bitcoina przejętego przez rząd USA z Silk Road miała miejsce w marcu 2023 r. Sprzedano wówczas 9861 BTC o wartości 216 mln dolarów. W styczniu Departament Sprawiedliwości USA ogłosił zamiar sprzedaży kolejnych 2934 BTC będących wcześniej własnością Silk Road.

Comments (No)

Leave a Reply