Kilka stanów jest gotowych używać do głosowania blockchainu Cardano

Blockchain Cardano do głosowania w wyborach w USA?

Prezes Fundacji Cardano powiedział, że do fundacji zwróciły się władze kilku stanów USA zainteresowane opracowaniem systemu liczenia głosów w oparciu o blockchain Cardano.

Frederik Gregaard zapewnia, że ​​wśród urzędników państwowych rośnie zainteresowanie wykorzystaniem blockchainu. Technologia może zwiększyć przejrzystość procesów wyborczych.

Gregaard nie określił, które państwa są gotowe pracować nad stworzeniem rozwiązania opartego na Cardano, które uprościłoby i przyspieszyło procesy przetwarzania danych.

Kilka stanów USA już się z nami skontaktowało. Teraz musimy przeanalizować, czy uda nam się zrealizować zadanie w zakładanym terminie”.

Trudno ocenić możliwość wdrożenia tego typu rozwiązań w najbliższej przyszłości, gdyż ustawodawcy zainteresowani wykorzystaniem blockchain do głosowania nie przedstawili jeszcze konkretnych wymagań ani życzeń.

Frederik Gregaard zapewnia jednak, że Fundacja Cardano ma już podobne doświadczenia dzięki uruchomieniu Project Catalyst, zdecentralizowanego funduszu dla posiadaczy ADA. Korzysta z systemu głosowania Catalyst, a posiadacze ADA mogą brać udział w głosowaniu na dowolne propozycje.

Projekt ten może stanowić podstawę do tworzenia rozwiązań na większą skalę na poziomie państwa – uważa biznesmen.

Comments (No)

Leave a Reply