Coinbase ogłasza partnerstwo z Lightspark w celu integracji sieci Lightning

Coinbase pracuje nad integracją Lightning Network

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase nawiązała współpracę z usługą Lightspark, na której czele stoi były prezes PayPal David Marcus, aby dokonywać szybszych płatności za pośrednictwem rozwiązania Lightning.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, ogłosił, że wkrótce zostanie wdrożone rozwiązanie warstwy 2 do skalowania sieci Bitcoin. Umożliwi to 108 milionom klientów giełdy szybsze i tańsze transakcje Bitcoinami.

Armstrong powiedział w zeszłym roku, że Coinbase jest gotowy na integrację rozwiązania Lightning, ale nie podał dodatkowych informacji o tym, jak i kiedy to nastąpi. Kierownictwo Lightspark stwierdziło, że od około dwóch lat pracuje nad stworzeniem platformy korporacyjnej do korzystania z Lightning Network.

Twórcy Lightspark obiecują, że ich oprogramowanie umożliwi organizacjom łączenie się z siecią Lightning i przeprowadzanie tanich transakcji Bitcoin w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Firma stworzyła silnik sztucznej inteligencji – Lightspark Predict, który ma za zadanie uprościć integrację Lightning Network, a także optymalizować wymagania dotyczące płynności i routingu w czasie rzeczywistym.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z zespołem Coinbase przy wdrażaniu Lightning. Bitcoin był pierwszym aktywem notowanym na Coinbase ponad dziesięć lat temu. Dzięki Lightning transakcje Bitcoinem wkrótce będą niemal natychmiastowe i niedrogie. To ważny kamień milowy, biorąc pod uwagę niedawny wzrost zainteresowania Bitcoinem” – napisało kierownictwo Lightspark w X.

Przypomnijmy, że jesienią w Lightning Network odkryto lukę, która mogła zakłócić normalny przepływ transakcji i spowodować opóźnienia w przetwarzaniu transakcji. Luka została już naprawiona.

Comments (No)

Leave a Reply