Jack Dorsey: Bitcoin będzie promować „pokój na świecie” i obfitość energii

Jack Dorsey – Wizjoner Bitcoin

Założyciel Twittera i szef Block Jack Dorsey w wywiadzie dla magazynu Bitcoin zauważył znaczący wpływ pierwszej kryptowaluty na ludzkość. Jego zdaniem zasób może przyczynić się do „pokoju na świecie”.

Dorsey uważa, że ​​cyfrowe złoto doprowadzi również do nadwyżki energii na świecie. Zgodził się z opinią, że w ostatnich latach Bitcoin zmienił się z „zabawki” w poważny projekt.

Według CEO Block pierwsza kryptowaluta stała się bardziej stabilna, a społeczność nauczyła się celowo identyfikować i eliminować nowe zagrożenia.

Omawiając ryzyko centralizacji w sektorze wydobywczym, Dorsey zauważył rozwiązanie problemu w postaci swojej zdecentralizowanej puli Ocean Bitcoin.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2023 roku CEO Block przeznaczył 5 milionów dolarów funduszowi Brink na wsparcie deweloperów Bitcoin Core. Organizacja będzie otrzymywać 1 milion dolarów rocznie w ramach inicjatywy Start Small.

W tym samym miesiącu Dorsey poparł przyjaznego aktywom cyfrowym kandydata na prezydenta USA Roberta Francisa Kennedy’ego Jr. Ten ostatni krytykował CBDC , wypowiadał się w obronie Bitcoina i otwierał datki w pierwszej kryptowalucie.

Comments (No)

Leave a Reply