Weterani PayPal uruchamiają sieć płatności transgranicznych w Sui Network

Fintechowy start-up Six Clovers uruchomił Versal Network na blockchainie Sui. Sieć ma na celu umożliwienie szybszych, bardziej opłacalnych i bezpiecznych płatności transgranicznych, donosi The Block.

Firma została założona w 2021 roku przez byłego pracownika PayPal. Pozyskała inwestycje venture capital od Borderless Capital, BCW Group i Grupo Supervielle.

Zgodnie z oświadczeniem, Six Clovers API umożliwia przedsiębiorstwom integrację Versal Network z ich stosami technologicznymi, aby umożliwić transakcje w czasie rzeczywistym w stablecoinach i CBDC.

Projekt ma na celu wypełnienie luki między istniejącym handlem w Web 2.0 i Web3 poprzez „abstrakcję blockchain i uczynienie infrastruktury niewidoczną dla klientów” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Six Clovers Jim Nguyen.

Versal Network jest postrzegana jako alternatywa dla kanałów płatności SWIFT opartych na bardziej nowoczesnej technologii. Sieć działa przez całą dobę, eliminując pośredników, przyspieszając rozliczenia, zachowując zgodność z przepisami i poufność transakcji.

Blockchain warstwy 1 Sui Network został opracowany przez Mysten Labs, startup założony przez byłych inżynierów projektu kryptowalutowego Meta. Główna sieć została uruchomiona 3 maja. Sieć testowa działa od listopada 2022 roku. Dyrektor zarządzający Sui Foundation, Greg Siorounis powiedział:

„Sui oferuje nieskończoną skalowalność, która jest idealna dla sieci płatności Web3 nowej generacji. Zestaw narzędzi stworzony przez Six Clovers pozwala każdemu przedsiębiorstwu na płynną integrację płatności opartych na blockchainie z aplikacjami korporacyjnymi.”

Przypomnijmy, że w maju zespół Mysten Labs ogłosił partnerstwo z wieloma firmami deweloperskimi w celu uruchomienia gier Web3 na blockchainie. W czerwcu natomiast projekt nawiązał współpracę z zespołem Red Bull F1.

Comments (No)

Leave a Reply