Szwajcarscy naukowcy opracowali alternatywę dla Bitcoina, przy zerowym zużyciu energii

Naukowcy z Politechniki w Lozannie twierdzą, że opracowali algorytm, który zapewni bezpieczeństwo transakcji kryptowalut na poziomie Bitcoina, przy praktycznie zerowym zużyciu energii.

Według profesora Rashida Gerraui, w przeciwieństwie do BTC, nowy algorytm nie wymaga osiągnięcia konsensusu sieciowego w celu potwierdzenia transakcji.

Podczas gdy ekosystem Bitcoin jest zaprojektowany w taki sposób, że uczestnicy nie muszą sobie ufać, Gerraui i koledzy wybrali odwrotne podejście. Algorytm, zwany Byzantine Reliable Broadcast, opiera się na zaufaniu i komunikacji między użytkownikami. System początkowo zakłada, że ​​wszyscy uczestnicy grają uczciwie, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej.

Losowo wybrany użytkownik potwierdza transakcję, któa tak naprawdę jest wymianą informacji, wyjaśnił Gerraui. Jeśli zostanie wykryte złośliwe zachowanie, któregoś z użytkowników, reszta go zignoruje.

Profesor przypomniał, że zużycie energii elektrycznej przez sieć Bitcoin zbliża się do zużycia w Austrii, co prowadzi do emisji dwutlenku węgla na poziomie Danii. .

Tylko kilka gramów CO2 w porównaniu do 300 kg na pojedynczą transakcję Bitcoin ” – podkreślił.

Gerraui przyznał, że w przypadku bardziej złożonych transakcji, takich jak inteligentne kontrakty, algorytm nie ma zastosowania.

Naukowcy planują otworzyć kod źródłowy Byzantine Reliable Broadcast (niezawodnej transmisji bizantyjskiej?) do końca 2020 r.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-09/epfd-eri093019.php#

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.