Vitalik Buterin – połączenie Ethereum Classic i Ethereum 2.0 będzie możliwe

Integracja blockchaina Ethereum Classic z ekosystemem Ethereum 2.0 jako oddzielny fragment jest technicznie wykonalne – stwierdził założyciel Ethereum Vitalik Buterin.

Możesz użyć tego samego procesu scalania, aby zaimportować ETC, którego planujesz użyć dla ETH. Kod uruchomieniowy ETC ustawi kurs wymiany w stosunku do ETH w łańcuchu na podstawie kursu w momencie fuzji lub według innej wcześniej ustalonej formuły ” napisał w wątku na Reddit.

Ponadto pozwoli to skopiować mechanizmy funkcjonowania różnych blockchainów, a także zaimplementować różne zestawy reguł, aby stworzyć środowiska wykonawcze, które spełniają potrzeby użytkowników.

12 stycznia w sieci Ethereum Classic odbył się planowany hard fork Agharta, mający na celu zapewnienie zgodności z blockchainem Ethereum.

W kwietniu 2019 r. Twórca ETCDEV Donald McIntyre ogłosił, że wzajemna integracja Ethereum Classic z Ethereum stworzy naprawdę bezpieczny i wydajny blockchain.

Z kolei twórcy sieci Ethereum przeprowadzili osiem głównych aktualizacji sieci w 2019 r., aby przejść do nowego etapu rozwoju projektu ETH 2.0, który przewiduje dalszą migrację do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake.

ETC został utworzony w 2016 roku przez Barry’ego Silberta, sponsora Blockstream i właściciela Coindesk. Rynek niedźwiedzi sprawił, że wielu jego deweloperów porzuciło projekt z powodu niewielkiego zainteresowania już cztery lata później w ostatnich 20 miesiącach.

źródło: https://www.trustnodes.com/2020/01/20/etc-can-be-merged-into-an-ethereum-2-0-shard-says-vitalik-buterin

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.